کد خبر : 239397 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : Sep 1 2021 11:36AM - 1400/06/10
0 نفر 0 نفر

هویج ارزان شد

سیناخبر- رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار گفت: با عرضه ۲ تا ۳ برابری و ممنوعیت صادرات، قیمت هویج در بازار کاهش یافته است.

هویج ارزان شد

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبر مصطفی دارایی‌نژاد از کاهش قیمت هویج در بازار خبر داد و گفت: با توجه به کشت مناسب هویج و به دست آمدن محصول از الیگودرز، ازنا و بروجرد مشکلی در توزیع نداریم.

او از توزیع ۶۰۰ تن هویج در میدان مرکزی خبر داد و گفت: امروز هر کیلو هویج با نرخ ۱۱ تا ۱۵ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه شد که با احتساب حداکثر ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در خرده‌فروشی باید عرضه شود.

دارایی‌نژاد ازدیاد تقاضا برای هویج از سوی آبمیوه فروشی‌ها به دلیل شرایط کرونا و صادرات را از علل گرانی هویج در بازار برشمرد و گفت: با ازدیاد عرضه ۲ تا ۳ برابری و ممنوعیت صادرات، روزانه قیمت هویج ۵۰۰ تا یک هزار تومان کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از کاهش مجدد قیمت هویج طی روزهای آتی در بازار خبر داد و گفت: بنا بر آمار گرفته شده از دزفول، کشت هویج به بالای ۵ تا ۶ هزار تن رسیده است که همواره به کشاورزان هشدار داده‌ایم که به قیمت کنونی هویج در میدان توجه نکنند و از کشت زیاد اجتناب کنند؛ چرا که به دلیل نبود بازار با مشکل مازاد محصول روبه‌رو می‌شوند.

به گفته او، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی امر باید میزان تولید برای بازار داخل و صادرات را مشخص کند تا کشاورزان از توسعه کشت اجتناب کنند تا بازار هویج هم همانند سیب زمینی دچار مشکل نشود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان تصریح کرد: با توجه به آنکه هویج قدرت ماندگاری بالایی ندارد، به سبب شرایط دمایی در زمان ارسال با گونی دم می‌کند و ظرف مدت یک روز سیاه می‌شود، از این رو کشاورزان از توسعه کشت اجتناب کنند.

منبع: تجارت‌نیوز

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang