کد خبر : 218169 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 27 2020 11:30AM - 1399/07/06
0 نفر 0 نفر

شهید سید ابوالقاسم میرکاظمی

سیناخبر- پاسدار شهید سید ابوالقاسم میرکاظمی فرزند حاج سید نصراله در تاریخ 1336/11/04 در روستای اسفرجان در خانواده‌ای از سادات محترم و جلیل القدر که مورد احترام کلیه اهالی بودند به دنیا آمد.

شهید سید ابوالقاسم میرکاظمی

خانواده شهید اهل دعا و قرآن بوده و نسل درنسل این راه را ادامه داده‌اند.

 شهید تحصیلات ابتدایی و اول دبیرستان را در زادگاهش گذراند و در هنرستان صنعتی شهرضا در رشته برق موفق به اخذ دیپلم شد .

در سال 1356 به سربازی رفت و در لرستان و کرمانشاه خدمت را گذراند.

با شروع فعالیت های انقلابی ایشان هم درصحنه بود و همراه مردم در تظاهرات شرکت داشت و دوستان و همسالان خود را برای پیوستن به جریان انقلاب تشویق می‌کرد و در نشر اعلامیه و نوشتن شعارهای انقلابی روی دیوار سرآمد دیگر جوانان بود.

 با پیروزی انقلاب به فرمان امام لبیک گفت و به عضویت سپاه پاسداران شهرضا درآمد و در ماموریتی برای سرکوب ضد انقلاب و کومله به کردستان رفت .

با شروع جنگ تحمیلی به خوزستان اعزام شد و با فداکاری ها وایثارگری هایی که ازخود نشان داد به عنوان فرمانده در جنگ انتخاب شد  و سه ماه در جبهه‌ها حضور داشت تا اینکه پس از رشادتهای فراوان در تاریخ1360/07/05در عملیات شکست حصر آبادان به شهادت نائل آمد .

جسد مطهرش را در میان حزن و اندوه اهالی محل تشییع کردند و در امامزاده اسفرجان به خاک سپردند.

وصیت نامه شهید

 خدایا تو می‌دانی درراهی قدم گذاشته‌ام که رضای تو درآن است .

پروردگارا توفیق کوشش و جانبازی در این راه را نصیبم گردان .

 مادر و پدر، برادر و خواهرم ؛ امشب شب عاشورای خونین خمینی است، شب سربازی امام زمان است که اگر توفیق داشتم فردا من هم یکی از آن سربازانی هستم که در میدان نبرد حق علیه باطل و ستیز با کفار آماده نبردم.

نبرد فقط به خاطر خداست ، به خاطر حاکمیت الله است .

به به چه شبی ؛ عاشقان حسینی همه صف کشیده و به درگاه خدای خویش ناله می‌زنند.

مادرم ممکن است که فردا لطف الهی شامل حالم شود و به شهادت رسم .

وصیتی به تو دارم که در عزای من می‌دانم گریه می‌کنی ولی آنقدر گریه نکن که دشمن شاد گردد ، می‌دانم ناراحت می‌شوی ولی ناراحت نباش چون این هدیه‌ای است که با دو دستت به درگاه خدا تقدیم داشته‌ای و آرزوی هر شخص خداجوی خدا پرست غیر این نیست.

 این هدیه موجودی است که خدا چندین سال پیش در دامان پاکت آفرید و تو هم لیاقت داشتی تا آنرا پرورش دهی و دوباره امانت را به صاحبش برگردانی.

انا لله و انا الیه راجعون. امیدوارم مرا ببخشی چون نتوانستم وظیفه‌ام را نسبت به تو انجام دهم .

پدرم مرا ببخش که گاهی بر اثر نادانی از تو نافرمانی کردم و تو را رنجاندم .

 خواهرم وظیفه  شما این است که عفت و پاکدامنی خود را حفظ کنید و نسبت به شوهرانتان مهربان و متین باشید مبادا براثر نادانی آنها را به خشم آورید .

وصیت کلی من اینست که از خط اسلام اصیل که خط امام زمان و خط نائب برحقش خمینی است بیرون نیایید . شهیدان جان را نثار این راه کردند انحراف از این خط خیانت به خون شهیدان است واین تنها پیام من نیست پیام همه شهیدان از صدر اسلام تا کنون است که فقط گفته‌اند حق و به دست ناحق شهید شدند .

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang