کد خبر : 208105 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : Sep 13 2020 11:23AM - 1399/06/23
0 نفر 0 نفر

۴۰۰ میلیون تومان بپردازید، داروی تقلبی کرونا بگیرید!

سیناخبر- کاهش شوکه‌کننده آمار ازدواج در دوران کرونا / واکنش تند جنتی به حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی / ۴۰۰ میلیون تومان بپردازید، داروی تقلبی کرونا بگیرید!

۴۰۰ میلیون تومان بپردازید، داروی تقلبی کرونا بگیرید!

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

کاهش شوکه‌کننده آمار ازدواج در دوران کرونا /احتمال افزایش آمار سقط جنین


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان: شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری حتما تاثیر خود را خواهد گذاشت. حواشی مربوط به کرونا علاوه بر اینکه موجب کاهش ازدواج شده، پس از این می‌تواند بر امر فرزندآوری هم تاثیر بگذارد. طبیعتا مادر برای فرزندآوری نیاز به حضور در بیمارستان یا آزمایشگاه دارد که با وجود کرونا مراجعه به بیمارستان کاهش یافته و در ادامه اقدام به فرزندآوری نیز کاهش می‌یابد، این موضوع اکنون حتی حادتر از مباحث اقتصادی است. بسیاری از زوجینی که با دفاتر مشاوره ما ارتباط دارند، به صراحت این را به مشاورین‌شان اعلام کرده‌اند. /ایلنا

 

مهدی چمران از تشکیل «نظام پارلمانی» در کشور دفاع کرد

نایب رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب: سیستم نظام پارلمانی و ریاستی در کل دنیا وجود دارد و در ابتدای انقلاب سیستم نخست وزیری داشته‌ایم، حال اگر سیستم پارلمانی خوب انجام بشود، نتایج خوبی دارد. /آنا 

تصمیم‌گیری‌های دقیقه نودی دولت، صدای عارف را هم درآورد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از تصمیم‌گیری‌های دقیقه نودی در موضوع مهم آموزش آن‌هم در شرایط ویژه کشور، گفت: متأسفانه برای شروع سال تحصیلی جدید شاهد سردرگمی خانواده‌ها بودیم و علت آن نداشتن برنامه مشخص برای چگونگی شروع سال تحصیلی بود./منبع: ایسنا

 

۴۰۰ میلیون تومان بپردازید، داروی تقلبی کرونا بگیرید!

پور سعید، بازپرس شعبه ششم دادسرای شهریار: افرادی سودجو با این عنوان که داوری کرونا کشف شده از مردم پول می‌گرفتند، مبالغی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دریافت کرده اند. با گرفتن استعلام از وزارت بهداشت مشخص شد این دارو‌ها تقلبی هستند و هیچ گونه ارزش درمانی ندارند. این افراد با تشکیل باندی در فضای مجازی تبلیغات می‌کردند. در این رابطه ۶ نفر دستگیر شدند.

 

فرمانداری تهران با نامگذاری خیابانی به نام بازرگان مخالفت کرد


فرمانداری تهران به ۳ نامگذاری شورای شهر تهران اعتراض کرد. نامگذاری معابری به نام بازرگان، اعظم طالقانی و سهیل گوهری براساس بند ۱ آیین نامه نامگذاری معابر مورد اعتراض فرمانداری تهران قرار گرفته است. شورای شهر تهران چندی پیش تغییر نام خیابان محل سکونت اعظم طالقانی به نام این فعال سیاسی تاریخ معاصر ایران را به تصویب رسانده بود و خیابان "سازمان آب" نیز به دلیل ۱۳ بار تکرار نام، در محدوده صادقیه و در مناطق ۲ و ۵ شهرداری تهران به نام پیشنهادی مهندس مهدی بازرگان تغییر یافته بود. همچنین در کنار سایر نام‌های جدید معابر تهران، با تصویب شورای شهر یک کوچه نیز به نام سهیل گوهری نامگذاری شده و مصوبه شورای شهر در خصوص نامگذاری‌ها برای تأیید نهایی به فرمانداری تهران فرستاده شدند که فرمانداری به این سه نامگذاری شورای شهر تهران براساس بند یک آئین‌نامه نامگذاری معابر اعتراض کرد. بر اساس ماده یک ضوابط و معیار‌های نامگذاری، نام شخصیت‌های مهم تاریخ صدر اسلام و انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر آن و حوادث مهم تاریخ مبارزات اسلامی مردم ایران در درجه اول نام گذاری‌ها قرار دارند و نام شخصیت‌های فرهنگی، ادبی، علمی، سیاسی و تاریخی ایران و اسامی راجع به اندیشه، فکر و هنر و نیز مظاهر طبیعت زیبای ایران در مرتبه‌های بعدی می‌توانند برای نام معابر انتخاب شوند که فرمانداری این سه نام را مصادیق این بند ندانسته است.

بازپرس جنجالی به ۱۰ سال زندان محکوم شد


سخنگوی قوه قضا حکم دیگر متهمان پرونده طبری را اعلام کرد؛ بیژن قاسم‌زاده سنگرودی، بازپرسی که دستور فیلتر کردن تلگرام را داد، به ۱۰سال حبس تعزیری محکوم شد؛ بنابراین، بیژن قاسم زاده سنگرودی فرزند محمد اسماعیل (بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه) متهم به؛
۱- تأثیر دادن نفوذ اشخاص دولتی در اقدامات و تصمیمات قضایی منجر به تقویت حق از وریا مولانایی
۲- دریافت رشوه از حسین حاجی رضا و نادر شریف نجار به مبلغ ۰۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰، ۲۸ ریال
به دو حکم زیر محکوم شده است:
۱- انفصال ابد از خدمات دولتی
۲- ۱۰ سال حبس تعزیری و ضبط مال ناشی از ارتشاء و پرداخت جزای نقدی معادل وجه مأخوذه به نلع دولت و انفصال موقت از خدمات دولتی به مدت سه سال و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری.

آموزش و پرورش: تصویر جلد کتاب ریاضی سوم ابتدایی اصلاح می‌شود


علی محبی سرپرست معاونت برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در گفتگو باباشگاه خبرنگاران جوان، درباره تصمیم این سازمان برای پیگیری ماجرای جنجالی حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سوم ابتدایی بیان کرد: این حذف براساس نظر کارشناسی صورت گرفته، مسیری را طی کرده  و ماجرا به این ترتیب که جنجال به پا شده، پیچیده نیست. او ادامه داد: اگر همه کتاب‌ها را ملاحظه کنیم مشاهده می‌شود که به هیچ عنوان در سازمان به دنبال حذف دختران نبودند همانطور که در کتاب علوم و هدیه‌های آسمانی عکس دختران و نه نقاشی آن‌ها روی جلد کتاب درسی مشاهده می‌شود. سرپرست معاونت برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان کرد: به دلیل آنکه زمان اصلاح کوتاه بود عکس دختران از کتاب درسی حذف شد هرچند که بهتر بود تصویر جدیدی طراحی می‌کردند تا آنکه بخواهند تصویر دختران را از کتاب درسی حذف کنند. محبی تصریح کرد: با توجه به دستور وزیر آموزش و پرورش طراحی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان اصلاح خواهد شد تا افراط و تفریطی در دیدگاه جنسیتی نسبت به دانش‌آموزان وجود نداشته باشد. او بیان کرد: در اسلام هم دیدگاه اعتدالی نسبت به مسائل وجود دارد؛ علاوه بر آن آرمان‌های رهبر معظم انقلاب هم بر همین موضوع استوار است؛ بنابراین هیچ گونه تبعیضی بین دختران و پسران وجود ندارد.

ابتلای ۳۹ دانش آموز یکی از شهرستان‌های لرستان به کرونا


افشین ترکارانی در سخنانی، گفت: ۳۹ دانش آموز این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده اند.وی گفت: از ۱۵ شهریور تا دیروز ۳۹ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در شهرستان سلسله به بیماری کرونا مبتلا شدند. سرپرست فرمانداری سلسله با بیان اینکه در روز‌های ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه ۱۸ دانش آموز در این شهرستان کرونایی شدند، افزود: بیشترین آمار مبتلایان در بین دانش آموزان مربوط به مقطع ابتدایی است. ترکارانی تصریح کرد: دانش آموزان مبتلا شده بین ۷ تا ۱۷ سال دارند و همه دانش آموزان مبتلا به کرونا در شهرستان سلسله جزو کسانی بودند که مدرسه رفته اند.

واکنش تند جنتی به حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی


حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سوم ابتدایی با واکنش‌های زیادی رو به رو شد. در این میان علی جنتی وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرزند آیت الله جنتی در واکنش به این اقدام در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «وقتی افراد نادانی را مسئول تدوین کتاب‌های درسی می‌کنند و بر کار آنان نیز نظارتی نمی‌شود نتیجه اش بار کردن هزینه سنگین بر دوش نظام و مسأله دار کردن نیمی از جمعیت کشور خواهد بود. زنان و دخترانی که بیشترین افتخارات را در صحنه‌های علمی فناوری و ورزشی آفریده اند، شایسته ستایش اند.»

واکنش سفارت ایران در باکو به اظهارات کذب یک نماینده مجلس ملی جمهوری آذربایجان


به نقل از العالم، بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در بیانیه‌ای خطاب به مدیر یک پرتال خبری آذری که اظهارات کذب و خلاف واقع آقای عاصم ملازاده نماینده مجلس ملی جمهوری آذربایجان در گفتگو با نشریه صهیونیستی جروزالم پست را منتشر کرد، واکنش نشان داد و نوشت اظهارات ایشان در خصوص نوید افکاری یک متهم به قتل عمد که با شکایت شاکی خصوصی محکوم به قصاص شده، خلاف واقع، غیر سازنده و دخالت در امور داخلی ایران است و خواستار اصلاح آن شد.

سرنوشت شکایات انتخاباتی در دستان شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان تا پنجشنبه نتیجه بررسی گزارش‌های واصله درباره صحت برگزاری انتخابات را اعلام خواهد کرد. با اشاره به ثبت شکایات انتخاباتی دور دوم مجلس شورای اسلامی در سامانه سنا و مردم ناظر اظهار کرد: طبق قانون ما فرصتی برای رسیدگی به شکایات و تخلفات انتخاباتی داریم و اکنون نیز در مرحله دریافت گزارش‌ها هستیم.وی افزود: ما در شورای نگهبان تمام اطلاعات و گزارش‌های واصله را بررسی و نتیجه را اعلام خواهیم کرد.
کدخدایی با اشاره به شکایات واصله بیان کرد: دیروز در حین برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه در برخی حوزه‌ها افرادی از حوزه‌های دیگر دعوت شده‌اند تا در رأی‌گیری شرکت کنند به دست ما رسید که دستور‌هایی ابلاغ و پیگیری‌های لازم صورت گرفت و بعد از این مورد هنوز گزارش موثری به ما نرسیده است.سخنگوی شورای نگهبان افزود: انتخابات هیچ یک از حوزه‌ها به دلیل انجام تخلف متوقف نشد و روند رأی‌گیری به خوبی پیش رفت.

 

کدام اموال طبری ضبط شده است؟


سه دستگاه آپارتمان در برج روما. یک واحد مسکونی در پاسداران به مساحت ۶۳۱ متر- ۵ قطعه زمین در بابلسر - یک قطعه ۱۶۷۵ متری در لواسان - یک واحد اداری در برج سانا - زمین ۳۰۰ متری در خیابان کریمخان - طبقه ۵ و ۶ در مجتمع کریمخان - هزار میلیارد ریال در حق دولت - حدود ۱۷۹ میلیارد ریال وجوه نقدی بابت ارتشا./باشگاه خبرنگاران

پشت پرده «نه» گفتن علیرضا حقیقی به استقلال


خبرورزشی نوشت: بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس به‌ جای علیرضا بیرانوند، حامد لک، دروازه‌بان ماشین‌سازی را در اختیار گرفت باشگاه استقلال خیلی زود باب مذاکره با علیرضا حقیقی را باز کرد. علیرضا حقیقی بعد از مشورت با دوستان نزدیک خود سرانجام تصمیم گرفت پیشنهاد آبی‌ها را از ذهن خارج کند. دوستان علیرضا به او گفتند شاید الان از دست پرسپولیس ناراحت است، اما این ناراحتی را نباید با حضور در جمع آبی‌ها به خوشحالی تبدیل کند. به این خاطر که حضور در استقلال برای او حاشیه‌ساز است و می‌تواند تداوم سیر صعودی اش در لیگ برتر را به چالش بکشد. به خصوص که در این برهه از زمان می‌تواند با تداوم سیر صعودی به اردوی تیم ملی دعوت شود.

با پول دنا پلاس چه ماشین‌های خارجی می‌شود خرید؟


روزنامه خراسان نوشت: مقایسه قیمت «دنا پلاس» اتومات که به ۶۰۰ میلیون تومان یعنی ۲۴ هزار دلار رسیده با خودرو‌های خارجی بازتاب زیادی داشت. با این قیمت می‌شود خودرو‌هایی مانند «تویوتاکمری ۲۰۲۰، تویوتا۲۰۲۰ CHR، مزدا۶ مدل ۲۰۲۰، سوناتا ۲۰۲۰، توسان۲۰۲۰، فولکس واگن تیگوان۲۰۲۰، هوندا آکورد۲۰۲۰ و شورلت مالیبو۲۰۲۰» را تهیه کرد. نکته جالب این جاست که شرکت‌های این خودرو‌های خارجی به دلیل رکود بازار خودروهایشان را اقساط واگذار می‌کنند. کاربری نوشت: «مسئولانی که میگن دلیل گرونی خودرو دلاره، مگه خارجی‌ها با ریال ماشین درست می‌کنن که این قدر نسبت به ما ارزون تره؟!»

حتی داعش و طالبان انسجام فکری دارند، اما شما دائم دچار تناقضید


عباس عبدی در اعتماد نوشت: جناح فعلا غالب اصولگرایان با تعارضات فراوان مواجه شده و در توجیه این تعارضات به لکنت زبان نیز دچار شده است. رفتار‌هایی متعارض انجام می‌دهند که چوب هر دو را خواهند خورد، ولی نان هیچ‌کدام را نمی‌خورند. داعش و طالبان افکار و اعمال‌شان از نظر ما نادرست بود، ولی کمتر دچار تناقضات رفتاری و فکری بودند. در حقیقت آنان از یک دستگاه فکری چارچوب‌دار تبعیت می‌کردند، هر چند منطبق بر واقعیات جهانی و اجتماعی نبود. ولی افکار اصولگرایان ایرانی در مرحله پیش از این ارزیابی است، زیرا چنان تناقضات عجیب و غریبی دارد که مخاطبان را از فهم چارچوب احتمالی آنان ناامید می‌کند.

حق مردم را سلب کرده اید و به شورای نگهبان داه اید


روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود نوشت: درباره طرح «اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری» که این روز‌ها در کمیسیون شورا‌های مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، مطالب زیادی در رسانه‌ها منتشر شده که محور آن‌ها نگرانی‌های اصولی در زمینه تضییع حق انتخاب مردم است. متأسفانه در طرح پیشنهادی اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری حق انتخاب مردم نیز به شورای نگهبان داده شده و با تصویب آن، مردم به طور کلی مسلوب‌الاختیار می‌شوند.

یک فوتبالیست زن در تیم مردان بازی خواهد کرد


یوکی ناگازاتو، مهاجم ژاپنی اجازه بازی در باشگاه فوتبال مردان را دریافت کرده است. ناگازاتو ۳۳ ساله اولین زنی در کشور ژاپن است که چنین مجوزی دریافت می‌کند. این فوتبالیست در باشگاه نیمه حرفه‌ای ژاپنی Hayabusa Eleven بازی خواهد کرد. ناگازاتو به عنوان بخشی از تیم زنان ژاپن، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۱ شد. این ورزشکار همچنین در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ و مسابقات جهانی ۲۰۱۵ مدال نقره را به دست آورده است. /ایسنا

منبع: سایت خبری تحلیلی تابناک

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang