کد خبر : 197638 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : May 25 2020 4:06AM - 1399/03/05
0 نفر 0 نفر

مدیر هنرستان کشاورزی حکیم ناصح قمشه ای شهرضا

آغاز برداشت گل محمدی در شهرضا

سیناخبر - مدیر هنرستان کشاورزی حکیم ناصح قمشه ای شهرضا گفت: برداشت گل محمدی در هنرستان کشاورزی حکیم ناصح قمشه ای شهرضا آغاز شد.

آغاز برداشت گل محمدی در شهرضا

فرزاد طباطبای در گفت و گو با خبرنگار سیناخبر گفت: امسال دومین سال متوالی برداشت گل محمدی در این هنرستان است که به عنوان نمونه در سطح شهرضا کاشت شده تا در صورت بازدهی مناسب به عنوان الگوی کشت مطلوب انتخاب شود.
وی با بیان این که سه هکتار از اراضی این هنرستان به کشت این محصول اختصاص داده شده خاطرنشان کرد: کاشت این محصول می تواند موجب اشتغال زایی و کاآفرینی در شهرضا شود.
مدیر هنرستان کشاورزی حکیم ناصح قمشه ای شهرضا گفت: دو ویژگی خوب این گل موجب شده با شرایط شهرضا همخوانی داشته باشد و رشد قابل توجهی داشته باشد.
طباطبایی با اشاره به کمبود نیاز آبی این محصول ابراز داشت: منطقه ما یک منطقه خشک و کم بارش بوده و این گل هم نیاز چندانی به آب نداشته و می تواند جایگزین خوبی برای گونه های پر آب در این منطقه شود.
وی مقاومت این گل در برابر آفات را دومین ویژگی خوب این گل دانست و افزود: روزانه 30 تا 40 کیلو گل از این مزارع برداشت می شود.
مدیر هنرستان کشاورزی حکیم ناصح قمشه ای شهرضا گفت: امسال برای اولین بار توانستیم فرآورده های این گل خوشبو را در شهرضا تولید کنیم.
طباطبایی خشک کردن گل محمدی و همچنین فرآیند تولید گلاب را دو فرآورده این محصول دانست و افزود: در 15 روز 500 کیلو گل محمدی از این مزارع برداشت می شود.
این هنرستان از سال 1376 آغاز به کار کرده و توانسته هنرجویان علاقه مند به کشاورزی را جذب کند و به طور مستقل وارد بازار کار کند.


در ادامه معاونت فنی هنرستان حکیم ناصح قمشه ای گفت: هنرستان در راستای تنوع بخشی محصولات کشاورزی و ورود محصولات جدید به منطقه سال 97 اقدانم به کشت گل محمدی در سطح 2 هزار متر مربع نموده است.
فرج اله امیری از همکاری با بخش خصوصی خبر داد و گفت: آبیاری گل محمدی از اواخر اسفند ماه آغاز می شود و تا  خرداد ماه 15 روز یک بار آبیاری انجام می گیرد.
گفت: بعد از برداشت محصول تنها ماهی یک بار آبیاری دارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang