کد خبر : 197634 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : May 23 2020 11:54AM - 1399/03/03
0 نفر 0 نفر

مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر رابط آستان قدس رضوی در شهرضا برگزار شد

سیناخبر- در مراسمی از زحمات محسن سلطانی تقدیر و حجت الاسلام والمسلمین محسن طالب پور به عنوان مسئول جدید دفتررابط آستان قدس رضوی در شهرضا معرفی شد.

مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر رابط آستان قدس رضوی در شهرضا برگزار شد

به گزارش روز شنبه سیناخبر امام جمعه شهرضا در این مراسم که در فرمانداری برگزار شد، ضمن بزرگداشت روز جهانی قدس تصریح کرد: روز قدس نماد وحدت و همدلی مسلمانان است.

حجت الاسلام صالح با اشاره به پتانسیل های مذهبی شهرستان شهرضا گفت: اقامه نماز جماعت در 60 مسجد فعال در شهرضا ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی است.

حجت الاسلام صالح افزود: وجود 5 مدرسه علمیه و 25 هیئت مذهبی در شهرضا نشان دهنده روحیه دینی و تدین مردم این شهر است.

وی خادمیاری حضرت امام رضا(ع) را افتخاری برای خادمیاران بر شمرد و گفت: خادمیاران باید به خاطر این افتخار به خود ببالند و مواظب باشند که این ارزش را از دست ندهند.

امام جمعه شهرضا بیان داشت: باید همه کمک کنیم تا از ظرفیت های آستان قدس رضوی به نفع مردم و در مسیر انقلاب برای تعالی علم و فرهنگ و رشد معنوی جامعه استفاده شود.

همچنین در ادامه این جلسه نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیرگذاری زیاد استان اصفهان در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در کشور، گفت: باید از ظرفیت دفتر آستان قدس رضوی در شهرضا استفاده بیشتری شود.

سمیه محمودی بیان داشت: این دفتر می تواند از لحاظ اقتصادی نیز به توسعه شهرستان کمک کند.

همچنین در این مراسم مدیر دفتر رابط آستان قدس رضوی در استان اصفهان گفت: دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی چهار ماموریت فرهنگی، محرومیت زدایی، ترویج فرهنگ وقف و نذر و گسترش شبکه خادمیاری را دنبال می کنند.

سید رضا مرتضوی تصریح کرد: در چند سال اخیر بیشتر تمرکز ما بر روی ایجاد دفاتر نمایندگی در استان و جذب خادمیاران بوده که تاکنون ده هزار خادمیار از بین 16 هزار متقاضی خادمیاری سازماندهی شده اند.

مرتضوی افزود: در شهرستان شهرضا 500 خادمیار فعالیت می کنند و این دفتر یکی از فعال ترین دفاتر استان است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang