کد خبر : 197118 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 25 2020 5:56PM - 1398/11/05
0 نفر 0 نفر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا:

تکریم از برپا کنندگان جلسات خانگی قرآن در شهرستان شهرضا برگزار می شود

سیناخبر - رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: تکریم از برپا کنندگان جلسات خانگی قرآن در شهرضا برگزار می شود.

تکریم از برپا کنندگان جلسات خانگی قرآن در شهرستان شهرضا برگزار می شود

به گزارش سیناخبر، حجت‌الاسلام محمد حسن رهایی  گفت: شهرضا یک شهر مذهبی بوده که در اکثر ایام سال در منازل روضه های خانگی و جلسات قرآن برگزار می شود.

وی تصریح کرد: 270جلسه ثابت و سیار خانگی قرآن در شهرضا وجود دارد که در طول سال مراسم برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: برای اولین بار در استان تکریم از بانیان و برپا کنندگان روضه خانگی که 234 منزل در شهرضا بود را برگزار کردیم که مورد استقبال مردم فهیم شهرستان قرار گرفت.

رهایی هدف از این کار را حمایت از جلسات قرآنی خانگی دانست و گفت: امیدواریم شاهد گسترش این گونه جلسات در راستای تقویت سنت حسنه اسلامی ایرانی در شهرستان باشیم.

وی گفت: طرح شناسایی جلسات قرآنی برای ثبت دقیق اطلاعات انجام شده که تا کنون 65 جلسه به طور کامل ثبت شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا با بیان حدیث پیامبر اکرم (ص) که میفرماید خانه های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید گفت: بر اساس این حدیث نام این طرح را خانه های نورانی انتخاب کردیم.

رهایی بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی امروز را آشنایی جامعه و نسل جوان با مفاهیم قرآنی دانست و گفت: امروز با توجه به هجمه های دشمن، مهمترین راهكار خنثی سازی اهداف شوم دشمنان ترویج قرآن و آشنایی نسل جدید با مفاهیم و آموزه های قرآنی و بكارگیری آن در زندگی فردی و اجتماعی افراد است.

وی با بیان این که جلسات خانگی قرائت قرآن به تلاوت های اصیل رونق می بخشد گفت:  تقویت این محافل و برنامه ریزی در حوزه ترویج فعالیت های قرآنی هزینه نیست، بلكه سرمایه ماندگاری است كه در جامعه نهادینه می شود.

وی با تاكید بر اهمیت قرآن و مفاهیم قرآنی در كاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه، عنوان كرد: خانواده ها نیز باید در تربیت فرزندان خود از کودکی آن ها را با قرآن انس دهند./خبرگزاری مهر

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang