کد خبر : 197114 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 25 2020 9:37AM - 1398/11/05
0 نفر 0 نفر

اختصاص اعتبار برای طرح‌های بیابان‌زدایی به شهرضا ضروری است

سیناخبر- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهرضا گفت: با توجه به اهمیت توسعه منابع طبیعی اختصاص اعتبارات ویژه برای طرح‌های بیابان‌زدائی این شهرستان ضروری است.

اختصاص اعتبار برای طرح‌های بیابان‌زدایی به شهرضا ضروری است

به گزارش روز شنبه سیناخبر محمدآذرکیان اظهار داشت: زنگ خطر نیمه‌بیابانی شدن مناطق شرقی شهرضا به صدا درآمده است و با توجه به اهمیت توسعه بخش‌های منابع طبیعی، باید اعتبارات ویژه‌ای در این راستا به شهرستان شهرضا اختصاص پیدا کند.

آذرکیان بیان کرد: در حالی که امسال ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آبخیزداری به استان اصفهان اختصاص پیدا کرد و اداره بیابان‌زدایی استان اصفهان بودجه خوبی در اختیار دارد، امیدوار هستیم در راستای پروژه‌های بیابان‌زدایی بودجه‌ای را به شهرستان شهرضا اختصاص دهند.

وی با تأکید بر اینکه دو عامل طبیعی و یک عامل انسانی در ظهور بیابان نقش اساسی و عمده دارد تصریح کرد: تغییر اقلیم و فعالیت‌های انسانی، بوته‌کنی، چرای مفرط و خارج از فصل دام در مراتع، برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های آب زیرزمینی، بهره‌برداری از معادن، توسعه شهرها و روستاها تعدادی از عوامل مؤثر در بیابان‌زایی است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهرضا با بیان اینکه امسال مشکل آتش‌سوزی در منابع طبیعی را در شهرستان شهرضا نداشته‌ایم، بیان کرد: مطالعات آبخیز دهستان کهرویه با اعتبار یک میلیارد تومان انجام شد.

آذرکیان از انجام عملیات جنگل‌کاری و کپه‌‌کاری در ۷۲۰ هکتار از منابع طبیعی شهرضا خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون، پروژه‌های بادام‌کاری دیم با اعتبار ۸۰ میلیون ریال در ۱۰ هکتار از مراتع خروس گلو، کپه‌کاری گیاهان مرتعی در ۷۰ هکتار مرتع آیینه قرین با اعتبار ۳۶۰ میلیون ریال و ساخت و توزیع آبشخور و ساخت و نصب تابلو در مراتع اجرا شد.

منبع: پایگاه خبری کشاورزی و منابع طبیعی

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang