کد خبر : 186815 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 4 2019 12:33PM - 1398/09/13
0 نفر 0 نفر

لازمه پیشگیری از فساد شفافیت است

سیناخبر- رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: لازمه پیشگیری از فساد شفافیت است و همه باید در اتاق شیشه ای باشند.

لازمه پیشگیری از فساد شفافیت است

به گزارش سیناخبر حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان در جلسه شورای اداری که صبح امروز چهارشنبه در فرمانداری شهرضا برگزار شد، تصریح کرد: باید همه اموال و فعالیت های مسئولان در سامانه های هوشمند الکترونیکی ثبت شده و قابل رصد باشد.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان یکی از اقدامات مهم ریاست جدید قوه قضاییه را مبارزه با فساد عنوان کرد و افزود: برای نظام اسلامی یک فساد و یک فرد فاسد هم زیاد است.

وی بیان داشت : در دوران جنگ تحمیلی کمبودهای مردم بسیار بیشتر از امروز بود ولی همه هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم نظام اسلامی کردند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بی عدالتی و توزیع ناعادلانه امکانات موجود برای اشتغال بین مردم باعث نارضایتی آن ها می شود.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان اظهار داشت: یکی از رویکردهای قوه قضاییه توجه به بسترهای ایجاد فساد است.

وی افزود: بسیاری از فسادهای خواسته یا ناخواسته موجود، زاییده ساختارها، قوانین و عدم تناسب مسئولیت ها با ظرفیت نیروی انسانی است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم ثبت اراضی دولتی در سامانه های ثبت اسناد و صدور سند برای آن ها تاکید کرد و گفت:  پیگیری مسئولیت های انجام نشده مسئولان و حمایت از مدیران شجاع و دلسوز از دیگر رویکردهای قوه قضاییه است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان بیان داشت:  حمایت از کارآفرینی، تولید و سرمایه گذاری سالم مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه است و کارآفرینان خط مقدم جنگ اقتصادی امروز هستند.

وی اظهار داشت: همه باید به این موضوع به عنوان یک تکلیف دینی بنگرند و زمینه های لازم برای سرمایه گذاری و اشتغال را فراهم کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور بر نظارت درون دستگاهی توسط مدیران اجرایی تاکید کرد و گفت: برخی تخلفات ناشی از عدم آگاهی مدیران از قوانین است.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان افزود: مدیران باید قوانین مربوط به دستگاه خود را بدانند تا جرأت تصمیم گیری و اطمینان از درستی تصمیم خود را داشته باشند.

وی با تقدیر از هماهنگی و همدلی موجود در شهرستان که باعث جلوگیری از ایجاد خسارت در حوادث اخیر در شهرضا شد بر لزوم توجه به جوانان تاکید کرد و اظهار داشت: باید نگاه مسئولان اجرایی کشور بر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی و استفاده از نیروی جوانان باشد.

شهرستان شهرضا با جمعیت حدود 160 هزار نفر و دو شهر منظریه و شهرضا و 23 روستا در 70 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang