کد خبر : 176565 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 5 2019 11:06AM - 1398/06/14
0 نفر 0 نفر

هزار و 380 کنتور برق هوشمند فهام در شهرضا نصب شد

سیناخبر- مدیر امور برق شهرستان شهرضا گفت: تاکنون هزار و 380 کنتور هوشمند فهام برای چاه های کشاورزی و صنعتی نصب شده است.

هزار و 380 کنتور برق هوشمند فهام در شهرضا نصب شد

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر مجتبی باقی تصریح کرد: سیستم فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی( فهام) سیستم یکپارچه ای شامل سخت افزار، نرم افزار، شبکه و بستر مخابراتی می باشد و اطلاعاتی نظیر مصرف، دیماند، ولتاژ، جریان و اطلاعات دیگر را به صورت نزدیک بهReal Time  یا Real Time از سمت مصرف کننده دریافت می کند.

باقی اظهار داشت: این سیستم با ایجاد بستر مخابراتی دو طرفه قابلیت قرائت، پیکربندی، نظارت و کنترل از راه دور کنتورها، جمع آوری، مدیریت، پردازش و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده را داشته و گراف ها و گزارش های لازم را تولید می کند.

وی بیان داشت: تمام فرایندهای مذکور به صورت خودکار انجام می پذیرد و نیازی به قرائت کنتور نیست.

مدیر امور برق شهرضا افزود: 30 قرارداد طرح خرید انرژی برق تولیدی توسط سلول خورشیدی منعقد شد.

باقی گفت: قرارداد خرید برق از مشترکان بیست ساله بوده که در پنج سال اول سرمایه اولیه برگشت  و مابقی سال ها به سود دهی می رسد.

 وی اظهار داشت: مبلغ سرمایه گذاری در حال حاضر نه  تا ده میلیون تومان و فضای مورد نیاز دوازده تا پانزده متر مربع برای احداث یک کیلو وات می باشد.

مدیر امور برق شهرضا گفت: میزان این 30 قرارداد 3 هزار و 141 کیلووات بوده که 2هزار و 276 کیلووات اجرا شده است.

 باقی مهم ترین فعالیت های انجام شده در حوزه امور مشترکان این مدیریت را حذف توزیع قبوض کاغذی، ارائه خدمات غیرحضوری مرکز سمیع، راه اندازی اپلیکشن نیرو نگار، جمع آوری  شماره همراه مشترکان به منظور ارتباطات بهتر و پیاده سازی طرح قبض سبز، نصب کنتور هوشمند فهام و قرائت از راه دور، راه اندازی الکترونیکی بازدید محل، ماموران قرائت و نصاب (انجام خدمات به صورت کاملا الکترونیک و غیر حضوری)، بایگانی اکترونیک پروند ه های دیماندی، راه اندازی سامانه ساپ جهت انجام خدمات پیمانکاری و شروع بایگانی الکترونیک پرونده های عادی برشمرد.

وی افزود: در حال حاضر 83 هزار و 759 مشترک از خدمات امور برق شهرضا استفاده می کنند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang