کد خبر : 176563 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 5 2019 10:53AM - 1398/06/14
0 نفر 0 نفر

امسال 412 معتاد در مراکز بهزیستی شهرضا پذیرش شدند

سیناخبر- رییس اداره بهزیستی شهرستان شهرضا گفت: سال گذشته هزار و 215 نفر و امسال 412 نفر معتاد در مراکز زیر نظر بهزیستی پذیرش شدند.

امسال 412 معتاد در مراکز بهزیستی شهرضا پذیرش شدند

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر سید علی موسوی اظهار داشت: امسال در طرح آرامش نوروزی 141نفر پذیرش شدند.

موسوی تصریح کرد: سال گذشته 66 میلیون ریال یاری برگ برای 88 نفر از معتادان بی بضاعت پرداخت شد.

وی بیان داشت: امسال در 5 مرکز مشاوره تحت نظارت 381 نفر خدمات مشاوره دریافت کرده و در مراکز ژنتیک 36 نفر از افراد متقاضی مورد آزمایش رایگان ژنتیک قرار گرفتند.

رییس اداره بهزیستی شهرضا افزود: سال گذشته آموزش و آگاهسازی اقشار مختلف مردم در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در 50 محله آسیب پذیر شهرستان برای 6هزار و 342 نفر اجرایی شد.

موسوی مهمترین فعالیت های اداره بهزیستی طی یک سال گذشته در حوزه توانبخشی را بحث مناسب سازی اماکن اداری برای افراد دارای معلولیت، سالمندان و کودکان و بازدید گسترده از ساختمان ادارات دولتی، برقراری بیمه درمانی برای مددجویانی که فاقد دفترچه بیمه درمان بودند و شناسایی و پشت نوبت قرار دادن مددجویان دارای شرایط دریافت خدمات و ثبت تمامی مراکز و خدمات و مددجویان در سامانه‌های الکترونیکی سازمان برشمرد.

وی اظهار داشت: در حوزه پیشگیری راه اندازی چند مرکز مشاوره، غربالگری بینایی و شنوایی نوزادان و کودکان در راستای پیشگیری از معلولیت ها، توجه به اشتغال معتادان بهیود یافته و معرفی کمپ ها به ادارات و انجام بازدید توسط مسئولان ادارات و حمایت از کاهش آسیب اعتیاد انجام شد.

رییس اداره بهزیستی شهرضا افزود: در حوزه اجتماعی گسترش فعالیت اورژانس اجتماعی و مداخلات تخصصی در خشونت های خانگی و خانواده و در حوزه اشتغال جذب اعتبارات تخصیص یافته اشتغال مددجویان( افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و بهبود یافتگان ) و ثبت موارد اشتغال در سامانه های رصد، ارمغان و پرتال از دیگر اقدامات انجام شده است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang