کد خبر : 175670 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 20 2019 2:17PM - 1398/01/31
0 نفر 0 نفر

8هزار داوطلب به مراکز انتقال خون شهرضا مراجعه کردند

سیناخبر- رییس مرکز انتقال خون شهرضا از مراجعه 8هزار و 86 داوطلب به مرکز انتقال خون شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد 6هزارو 321 نفر موفق به اهدای خون شدند.

8هزار داوطلب به مراکز انتقال خون شهرضا مراجعه کردند

محمدرضا شعاعی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار سیناخبر گفت: از  تعداد داوطلب پذیرش شده در سال گذشته6هزار و 108 نفر مرد و213نفر زن بودند.

شعاعی تصریح کرد: از این تعداد 6هزار و 321 واحد خون کامل که هر یک به دست کم سه فرآورده پلاکت، پلاسما و گلبول قرمز فشرده تفکیک می شود دریافت شده است.

وی  آمار اهداکنندگان بار اول در سال گذشته را809 نفر عنوان کرد و گفت:5هزار و 512 داوطلب دیگر اهدای خون پیشتر سابقه اهدای خون داشته و اهداکننده مستمر و یا دارای سابقه اهدای خون در سال های قبل بوده اند.

رییس مرکز انتقال خون شهرضا با اعلام اینکه ذخایر این مرکز درمانی روزانه پایش می شود، یادآور شد: واحد پخش و سنجش مصرف بیمارستانی خون و فرآورده های خونی روزانه میزان ذخایر هر مرکز درمانی را رصد و پایش کرده و به تناسب میزان درخواست هر بیمارستان فرآورده های خون را توزیع می کند.

شعاعی گفت: در ایام نوروزی آمار اهدای خون با کاهش رو به رو است و این در حالی است که بسیاری از بیماران همچون بیماران مبتلا به سرطان، بیماران تالاسمی و افراد دارای کم خونی های مزمن مصرف کننده مستمر خون بوده و در تمام ایام سال نیازمند این فرآورده های نجات بخش هستند.

رییس مرکز انتقال خون شهرضا تصریح کرد: جمع آوری 667 واحد خون گروه منفی و5هزارو 654 واحد خون گروه مثبت نتیجه حضور اهداکنندگان در سال گذشته بوده است.

 انتقال خون شهرضا دارای یک مرکز ثابت اهدای خون در این شهرستان است و خون و فرآورده های مورد نیاز مراکز درمانی شهرستان های شهرضا، دهاقان و سمیرم را تامین  می کند.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر،23 روستا و 2شهر شهرضا و منظریه در 70کیلومتری جنوب استان قراردارد.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang