کد خبر : 175628 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 15 2019 6:19PM - 2019/04/15
0 نفر 0 نفر

550میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرضا پرداخت شد

سیناخبر- معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شهرضا گفت: در سال گذشته 550میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به 180 طرح اشتغالزایی شامل توسعه روستایی, تبصره 18 و مشاغل خانگی پرداخت شد.

550میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرضا پرداخت شد

به گزارش سیناخبر عباس نظام الاسلامی در گفتگو باسیناخبر گفت: این طرح های اشتغالزایی زمینه اشتغال 1200 نفر را در شهرضا فراهم کرد.

نظام الاسلامی تصریح کرد: به منظور تسهیل در پرداخت تسهیلات بانكي جلسات شورای هماهنگی بانک ها در شهرضا برگزار و راهکارها بررسی شد.

وی افزود: در راستای رفع موانع تولید به ویژه مشکلات بیمه ای، مالیات ، بانکی و زیست محیطی جلساتی با تولیدکنندگان و صاحبان واحدهای صنعتی در شهرکهای صنعتی سپهرآبادو رازی با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرضا در مورد معضل ترافیک شهری شهرضا گفت: تاکنون 32 نقطه حادثه خيز درون شهري و 6 نقطه برون شهري شناسايي و مستند سازي شده و جهت ايمن سازي این نقاط اقدام شده است.

نظام الاسلامی با اشاره به شناسايي و مستند سازي نقاط بحراني و خطر آفرين در حاشيه شهرها و روستاها بويژه در مسير رودخانه ها، مسيل ها و پلها تصریح کرد: موضوع فرونشت زمين در دشت مهيار توسط گروهی از گروه هاي كارشناسي از اصفهان و تهران بازدید و موضوع در جلسات مديريت بحران و شوراي حفاظت از منابع اب شهرستان و استان مطرح شد.

وی افزود: با اقدامات به موقع ستاد مدیریت بحران و پیشگیری ها و پیش بینی های انجام شده مقدار قبل توجهی آب در پشت بندهای خاکی, آبخوان ها و حوضچه های پخش سیلاب ذخیره سازی شده که تاثیر مهمی بر سفره های آب زریزمی، قنوات و چاهها دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندارشهرضا گفت: اسکان اضطراری بیش از 6هزار نفر طی دوشب 5 و 6 فروردین ماه در 54 مدرسه شامل 360 کلاس, سالن های ورزشی, سالن های هلال احمر و سایر مراکز در زمان بارندگی های شدید و سیل در سایر نقاط کشور بویژه سیل شیراز که منجر به برگشت و ورود بسیاری از مسافران  به شهرضا شد.

نظام الاسلامی تصریح کرد: از 28اسفندماه 1397تا 17فروردین ماه 1398 ،   88هزار و 600مسافر در قالب 18هزارخانوار در مدارس، آستان امامزاده شاهرضا(ع) ، کمپینگ سطح شهر،ادارات ،مراکز نظامی ،دانشگاه ها،هتل ها ، مسافرخانه ها و اقامتگاه های بومگردی سطح شهرستان شهرضا اسکان یافتند.

وی افزود: بیش از 300هزارنفر در این مدت در شهرستان توقف داشته اند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرضا گفت: در این مدت 368 نفر توسط ایستگاه های سلامت درمان سرپایی شدند و 10نفر به بیمارستان منتقل شدند.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر در 70کیلومتری جنوب اصفهان قراردارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang