کد خبر : 175626 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 15 2019 10:21AM - 2019/04/15
0 نفر 0 نفر

رییس اداره بهزیستی شهرضا:

در سال گذشته به 52 معتاد بهبودیافته تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد

سیناخبر- رییس اداره بهزیستی شهرضا گفت: در سال گذشته به 52 نفر از معتادان بهبود یافته درشهرضا که دارای شرایط قانونی دریافت تسهیلات اشتغالزایی بودند ،تسهیلاتی به ارزش 9میلیارد و 500میلیون ریال اعطاشد.

در سال گذشته به 52 معتاد بهبودیافته تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر سیدعلی موسوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشد، گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی دولت میزان این تسهیلات نسبت به سال96،  13 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: در سال گذشته به ۱۲ نفر از زنان سرپرست خانوار، تسهیلات اشتغالزایی به ارزش یک میلیارد و 375میلیون ریال پرداخت شد.

رییس بهزیستی شهرضا از توزیع یاری‌برگ ترک اعتیاد بین معتادان نیازمند خبر داد و گفت:  در سال ۹۷ ، ۷۵ میلیون ریال یاری برگ به ۸۸ نفر از معتادان پرداخت شد.

موسوی تصریح کرد: از پنج مرکز درمان و ترک اعتیاد در شهرستان، سه مرکز ترک اعتیاد اقامتی میان‌مدت و دو مرکز درمان سرپایی هستند.

وی افزود: در سال گذشته یک هزار و ۳۲۹ نفر از معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد شهرستان پذیرفته شده‌اند.

رییس اداره بهزیستی شهرضا مشارکت همگانی را در حل معضل اعتیاد در جامعه موثر دانست و تصریح کرد: به منظور کاهش این معضل در جامعه در سال گذشته ۳۱ هزار و ۷00 نفر ساعت آموزش در زمینه مقابله با اعتیاد در شهرستان برگزار و ۱۴ هزار و ۴00 نفر نیز در این آموزش‌ها شرکت کرده‌اند.

وی از معرفی 142 معتاد پرخطر به یکی از کمپ های شهرستان در طرح آرامش بهاری خبرداد و افزود:هزینه نگهداری ۱۰۷ نفر از معتادانی که در سال گذشته به کمپ‌ها معرفی شدند، هنوز پرداخت نشده است.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر،23روستا و 2شهر شهرضا و منظریه در 70کیلومتری جنوب اصفهان قراردارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang