کد خبر : 175537 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 24 2019 11:17AM - 2019/03/24
0 نفر 0 نفر

قدر زر، زرگر شناسد قدر گوهر، گوهری

سیناخبر- بهار که از راه می رسد جلوه قدرت لایزال الهی بیشتر رخ عیان می کند. اگر اهل سفر به کوه و کوهسار و دشت و دمن باشی به چشم دل جلال و جبروت الهی را خواهی دید.

قدر زر، زرگر شناسد قدر گوهر، گوهری

به گزارش سیناخبر در دل دشت، در زلال چشمه ساران گوارا، در گلی روییده از دل سنگ، در لایه های رنگین و لاجوردین و قوس و قزح های سنگ ها، چشم دل حیران می ماند از این همه زیبایی.

 به قول استاد پریش شهرضایی: " جای انگشت خدا بر دل خاک" .

در میان غرفه های ستاد نوروزی،  نگاهم به سنگ هایی افتاد که واقعا چشم نواز بودند و خاص.

 آبی و قرمز و لاجوردین و عقیق فام در طرح ها و رنگ های مختلف.

واقعا شکوه قدرت پروردگار در دل تکه های سنگ چه نقش ها که خلق نکرده بود.

هنرمند سنگ تراش از بیکران قدرت الهی گفت و زیبایی های نهفته در دل سنگ ها که به صیقلی رخ نمایان می کنند.

مهدی سامع با اشاره به تنوع سنگ ها و ارزششان گفت: صنعت سنگ تراشی  را باید هنر خواند و بسیار ارزشمند است.

سامع تصریح کرد: علاقه زیادی به سنگ های معدنی و با ارزش دارم و سال هاست برای این هنر تلاش کرده و به هنرجویان آنچه لازم بود آموزش داده ام.

وی درباره علت حضور خود در ستاد نوروزی گفت:  همکاری با مجموعه های فرهنگی در راستای معرفی هرچه بیشتر شهرضا مهمترین دلیل حضور من است  و باید چهره واقعی هنری شهرضا که نمایانگر فرهنگ، هنر و اصالت این شهر است  به همگان معرفی شود .

هنرمند سنگ تراش تصریح کرد: پنج سال با عشق و علاقه برای این هنر زحمت کشیدم و هرچند بی مهری هایی بود اما ارزش هنری آن برایم بیشتر از مشکلات بود و با جدیت ادامه دادم.

سامع بیان داشت:  امیدوارم در سالی که رهبرمعظم انقلاب  به عنوان رونق تولید نام نهاده اند ، با همدلی بیشتر مسئولان با هنرمندان، زمینه های اشتغال زایی این صنعت فراهم شود و تسهیلاتی در اختیار ما قرار گیرد که بتوانیم برای اعتلای نام شهرمان بیشتر بکوشیم.

وی خواستار تامین امنیت بیشتر برای غرفه ها و سیستم گرمایشی متناسب با این فضا شد و گفت : جای فرش استاد علی خدادادی در این نمایشگاه خالیست و شهرما بیشتر از این ها پتانسیل برای معرفى دارد.

هنرمند سنگ تراش اظهار داشت: بهتر است مکان های تاریخی شهرضا که در دفترچه راهنمای مسافران نوروزی به آن اشاره شده ، حداقل در ایام نوروز در ساعت های مختلف پذیرای میهمانان نوروزی باشد چرا که الان بسیاری از آن ها بسته یا در ساعات خاصی باز است .

نویسنده : طیبه السادات رضویان

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang