کد خبر : 175264 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Feb 11 2019 4:04PM - 2019/02/11
0 نفر 0 نفر

استاد موسسه امام خمینی(ره) قم:

عملکرد نامناسب برخی مسئولان به اصل نظام مربوط نیست

استاد موسسه امام خمینی (ره) قم گفت: عملکرد نامناسب برخی مسئولان به اصل نظام مربوط نیست.

عملکرد نامناسب برخی مسئولان به اصل نظام مربوط نیست

به گزارش سیناخبر، حجه الاسلام محمد ابراهیم کفیل درمراسم راهپیمایی 22 بهمن شهرضا گفت: گاهی گفته می شود که انقلاب ربطی به دینداری مردم ندارد اما به برکت انقلاب اسلامی دین اسلام حفظ شد و رونق گرفت .

حجه الاسلام کفیل تصریح کرد:خداوند دین را برای امت و ملتی که خودشان همت دینداری داشته باشند، حفظ می کند.

وی با اشاره به اینکه معرفی امام خمینی(ره) به عنوان احیاگردین شعار نبوده ، افزود: امام خمینی(ره) با تلاش خود بستری برای تحقق احکام اسلام را فراهم کردند.

استاد موسسه امام خمینی(ره) قم گفت:اگر حکومت اسلامی وجود نداشته باشد،بسیاری از احکام الهی اجرا نمی شود.

حجه الاسلام کفیل تصریح کرد:مردم عملکرد نامناسب برخی مسئولین را از اصل نظام و ارزش‌های دینی، جدا می‌دانند.

وی به خصوصیت  نظام دینی اشاره کرد و افزود:زمانی که حکومت اسلامی شکل می گیرد، منافقان پیدا می شوند و به نام دین بد عمل می کنند.

استاد موسسه امام خمینی(ره) قم گفت:منافقان کسانی هستند که در برخورد با مومنین قیافه انقلابی و دینداری گرفته اما دربرخورد با بزرگان خود، اعلام همراهی کرده و جامعه دینی را به سُخره می گیرند.

حجه الاسلام کفیل تصریح کرد:اگر حکومت رسول الله(ص) نیز شکل گیرد برخی با تفرقه افکنی برعلیه حکومت فعالیت کرده و مانع از پیشرفت می شوند.

وی افزود:در زمان رسول الله(ص) بعد از چند دهه به واسطه عملکرد بد منافقین ، فساد و فحشا در شهر های مکه و مدینه رواج یافت ، اما در مقابل مردم کوفه با بصیرت خود بین اسلام و منافقان تفاوت قائل و برخی به ارزش های اسلامی پایبند شده و در رکاب امام حسین(ع) به شهادت رسیدند.

استاد موسسه امام خمینی(ره) قم به ویژگی های حکومت امام زمان(عج) اشاره کرد و گفت:رهبری معصوم،صحیح بودن قانون ، شایسته و معتقد بودن کارگزار،رسیدن مردم به عقلانیت،شکوفایی علم و جهانی بودن حکومت از ویژگی های حکومت امام زمان(عج) است.

حجه الاسلام کفیل تصریح کرد: برخی افراد حکومت اسلامی را با حکومت امام زمان(عج) مقایسه می‌کنند، در حالی که تا رسیدن  به جامعه مهدوی فاصله زیادی داریم.

وی افزود:هیچ چیزی نمی تواند توجیه بی لیاقتی،کم کاری،فساد و بی لیاقتی برخی مسئولین باشد و مسئولین باید در قبال خون شهدا مسئول باشند.

استاد موسسه امام خمینی(ره) قم با اشاره به اینکه باید واقعیت ها را در نظر گرفت، گفت:توجه نکردن به برخی از واقعیت ها ، باعث خطا در ارزیابی ها می شود.

حجه الاسلام کفیل تصریح کرد: دچار شدن به آفت نسبت به اصل دین،کمرنگ شدن ارزش های دینی ، ضعف اطلاعاتی و عدم پخش صحیح اخبار باعث تحلیل های اشتباه می شود.

وی افزود: رهبر جامعه با شناسایی اولویت ها و ارزش های دینی ، با دارا بودن اطلاعات صحیح و جامع ، جامعه را رهبری می کند.

استاد موسسه امام خمینی(ره) قم گفت:اقشار مردم  با حضور در راهپیمایی 22 بهمن با آرمان های امام راحل(ره) ، رهبر انقلاب و شهدا تجدید بیعت می کنند.

حجه الاسلام کفیل تصریح کرد: شهدا با خون خود باعث شدند تا احکام الهی در جامعه اجرا شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی استقلال و عزت کشور و ملت ایران را تضمین کرد و به عنوان بزرگترین معجزه قرن در داخل و خارج کشور سبب بیداری اسلامی شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang