کد خبر : 175058 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 13 2019 9:20AM - 2019/01/13
0 نفر 0 نفر

هیچ مبلغی در ۳ سال گذشته بابت عوارض آلایندگی به شهرضا پرداخت نشده است

سیناخبر- نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس گفت: در ۳ سال گذشته هیچ مبلغی بابت عوارض آلایندگی از سوی مجتمع فولاد و نیروگاه جنوب استان به شهرضا پرداخت نشده است.

هیچ مبلغی در ۳ سال گذشته بابت عوارض آلایندگی به شهرضا پرداخت نشده است

به گزارش روز یکشنبه سیناخبرسمیه محمودی در جمع مردم شهرضا با اشاره به پروژه فاضلاب شهرضا اظهار داشت: بیش از سه دهه از آغاز پروژه فاضلاب شهرضا می‌گذرد، این پروژه در 30 سال گذشته متحمل فراز و فرودهای بسیاری شده و چیزی در حدود 35 درصد از این پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه بعد از گذشت 30 سال از اجرای این پروژه 27 اردیبهشت امسال کلنگ اجرای فاضلاب شهرضا بر زمین زده شد تا این پروژه بعد از گذشت سه دهه تکمیل شود، افزود: در سال 95 حدود 600 میلیون تومان از بوجه ملی برای تکمیل پروژه فاضلاب شهرضا اختصاص پیدا کرد، اما این مبلغ برای تکمیل 70 درصد باقی مانده از مراحل اجرایی این پروژه کافی نبود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده از تسهیلات قانونی تبصره (3) برای تکمیل فاضلاب شهرضا، اضافه کرد: در سال 96 اعتباری بالغ بر 1.6 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اختصاص داده شد که با پیگیری انجام شده به 2.5 میلیارد تومان افزایش یافت و در بودجه سال 97 این مبلغ به 5.5 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه پروژه فاضلاب شهرضا باید با همکاری بخش خصوصی و مردم به اتمام برسد، خاطرنشان کرد: بخشی از هزینه پروژه فاضلاب شهرضا باید از سوی مردم در اقساط 12 تا 36 ماهه یا به صورت نقد پرداخت شود و جایی که مردم مشارکت کنند پروژه فاضلاب شهرضا از آن‌جا ادامه پیدا می‌کند.

محمودی با بیان اینکه اخذ وجوهی بیشتر از صورت جلسه تنظیم شده بین مسئولان شهرستان شهرضا از مردم، تخلف است، گفت: اگر تبصره 3 برای فاضلاب شهرضا اجرایی نشده بود با توجه به شرایط اقتصادی در سال یک درصد هم پیشرفت نداشت.

وی با اشاره به اینکه مجتمع فولاد مبارکه خواهان پساب فاضلاب شهرضا بود اما در شرایط فعلی پساب برای هر شهرستانی یک ثروت است، خاطرنشان کرد: در اجرای پروژه فاضلاب شهرضا دولت، شهرداری و مردم مشارکت می‌کنند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس با تأکید براینکه عواید حاصل از فروش پساب تصفیه شده فاضلاب شهری شهرضا باید نصیب مردم این شهر شود، تصریح کرد: حدود 300 لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب در شهرضا وجود دارد که در حال حاضر با توجه به تکیمل حدود 30 درصد از پروژه فاضلاب، 80 لیتر بر ثانیه آن در دسترس است و اگر این پروژه تکیمل شود 220 لیتر بر ثانیه به آن اضافه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از پساب فاضلاب هم اکنون در اختیار صنایع شهرستان قرار گرفته و مطالعات برای تخصیص بخش دیگر برای تعادل بخشی وضعیت آب شهرضا در حال انجام است.

محمودی با اشاره به اینکه در 3 سال گذشته هیچ مبلغی بابت عوارض آلایندگی به شهرضا پرداخت نشده است، گفت: حق آلایندگی شهرضا از فولاد مبارکه 15.6 درصد و از نیروگاه جنوب استان 14.4 درصد است که در چند سال گذشته پیگیری نشده بود.

وی اظهارداشت: شهرداری شهرضا باید برای دریافت حق آلایندگی از صنایع آلاینده تلاش کند، وجوه دریافتی از این طریق نباید صرف پرداخت حقوق و مزایا شود، این مبالغ باید برای توسعه فضای سبز هزینه شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس با تأکید بر اینکه عده‌ای تنها به دنبال عقده‌گشایی سیاسی هستند و فضای کشور را آلوده و به همه چیز آسیب می‌زنند، افزود: دشمنان از برخی نقدها سوء استفاده می‌کنند و به دنبال تخریب و زیر سئوال بردن اصل نظام اسلامی می‌روند.

وی با تأکید بر این‌که نقد مسئولان باید منصفانه و راهگشا و در راستای رشد و پیشرفت کشور و شهرستان شهرضا باشد، بیان کرد: جامعه با نقد نیاز به روشنگری دارد. در نقدها باید خدمت به مردم را محور توجه قرار داد و اگر نقد و نقادی نباشد نمی‌توانیم مسیر رشد را به درستی طی کنیم.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس با تأکید بر این‌که رضایت مردم مهمترین سرمایه نظام و کشور است، خاطرنشان کرد: باید به مردم توجه کنیم و مطالبات و خواسته‌های به حق آنها را تا آنجا که می‌توانیم برطرف کنیم، باید مرزبندی و خط‌کشی بین مردم را کنار بگذاریم.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang