کد خبر : 175057 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 13 2019 9:14AM - 2019/01/13
0 نفر 0 نفر

پایگاه امداد و نجات بین شهری طالخونچه مبارکه افتتاح شد

سیناخبر - پایگاه امداد و نجات بین شهری طالخونچه از توابع شهرستان مبارکه با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران افتتاح شده است.

پایگاه امداد و نجات بین شهری طالخونچه مبارکه افتتاح شد

به گزارش روز یکشنبه سیناخبر این پایگاه در زمینی با مساحت  2 هزار و 500 متر مربع و 240 متر مربع زیربنا توسط اداره منابع طبیعی به جمعیت هلال احمر واگذار شده است.

هزینه ساخت آن بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال است که یک میلیارد و 150 میلیون ریال آن را شهرداری طالخونچه و بقیه را جمعیت هلال احمر تامین کرده است.

همچنین یک دستگاه خودروی آمبولانس و یک دستگاه خودروی تجهیزاتی امداد و نجات از سوی جمعیت هلال احمر در اختیار این مجموعه قرار گرفت.

شهرستان مبارکه با این پایگاه دارای چهار پایگاه امداد و نجات در مناطق سه راهی مبارکه، طالخونچه، کرکوند و زودان است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران در مراسم افتتاح این پایگاه گفت: این نهاد به طور ویژه دست خیران یاری رسان به امور امدادی را می فشارد و آمادگی همکاری و جذب مشارکت های مردمی را دارد.

محمودرضا پیروی ادامه داد: سیاست های اصلی هلال احمر به سمت آموزش خواهد رفت، تا هر فردی بتواند در بحران ها یاری رسان خود و دیگران باشد.

وی به سهم بخشی از یک درصد از ارزش افزوده و تخصیص آن به هلال احمر اشاره کرد و افزود: این اعتبار تا حدی می تواند برای هلال احمر مفید باشد.

شهرستان مبارکه با 143 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

جمعیت هلال احمر ایران دو میلیون نفر داوطلب دارد.

بیش از 110 هزار عضو در بخش های جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر استان اصفهان فعالیت می کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang