کد خبر : 144540 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : Oct 28 2018 12:19PM - 2018/10/28
0 نفر 0 نفر

گزینه‌هایی که با «استخاره» پست وزارت را نپذیرفتند

سیناخبر- گزینه‌هایی که با «استخاره» پست وزارت را نپذیرفتند/پاسخ واعظی درباره حضور طیب‌نیا و نعمت‌زاده در دولت/روایت روحانی از توصیه رهبر انقلاب درباره مالیات/مهریه معصومه ابتکار چقدر بود؟

گزینه‌هایی که با «استخاره» پست وزارت را نپذیرفتند

به گزارش سیناخبرتحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد. تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

سیلی دایی به خبرنگار تلویزیونی و درگیری در انتهای مسابقه

محمد دایی مربی سایپا پس از اخراج در دقایق پایانی دیدار با پرسپولیس به شدت به این موضوع معترض بود برادرش نیز علی دایی واکنش‌هایی شدیدی در این خصوص داشت. علی دایی هنگامی که داور سوت پایان مسابقه را به صدا درآورد، با اشاره دست به نشانه اینکه سر ما را بریدند به قضاوت داور اعتراض کرد. این درگیری‌ها تا تونل ورزشگاه تختی نیز ادامه یافت به طوری که در صحنه‌ای علی دایی در حمایت از بازیکن وارد ماجرا شدمهدی ضیایی، خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما می گوید: در پایان بازی بازیکنان با هم درگیری شدیدی داشتند و همدیگر را می‌زدند. من هم به آقای دایی گفتم شما چهره ورزشی هستی و اگر به رختکن بروی، بازیکنان هم از شما تبعیت می‌کنند. بعد از این حرف دایی به یک باره سیلی محکمی به صورت من زد.

پاسخ واعظی درباره حضور طیب‌نیا و نعمت‌زاده در دولت

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در درباره حضور طیب نیا و نعمت زاده در دولت به خبرآنلاین گفت: حضور طیب نیا در دولت صرفا برای ایفیک بود نه موضوع دیگری. انعکاس این موضوع هم در رسانه ها جالب بود، آقای طیب نیا عضو هیأت نظارت ایفیک (شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران) است. ما بعد از جلسه دولت، جلسه ای داشتیم، آقای طیب نیا برای شرکت در آن جلسه آمد چون روی موضوعی در حال کار و بررسی است، آقای نعمت زاده هم روز چهارشنبه دوم آبان به دولت آمد.

روایت روحانی از توصیه رهبر انقلاب درباره مالیات

روحانی در صحن علنی مجلس در دفاع از وزرای پیشنهادی: زمانی درباره موضوع مالیات خدمت مقام معظم رهبری بودم. ایشان درباره پرداخت مالیات تأکید کردند که مالیات بر مردم واجب شرعی است و همه مبلغان و تریبون‌داران باید به مردم بگویند که فرار مالیاتی حرام شرعی است. ایشان عنوان کردند که نباید اجازه دهیم یک عده بار سنگین پرداخت مالیات را بر عهده بگیرند و عده‌ای به شکل‌های مختلف از زیر بار دادن آن شانه خالی کنند، چون این حق و حقوق مردم است.

تیراندازی در یکی از بیمارستان‌های قم توسط مجرم زندانی

فرمانده انتظامی قم: مجرم زندانی در یکی بیمارستان با اسلحه‌ای که همراهان وی روز قبل به او رسانده بودند، تیراندازی کرده و بعد از زخمی کردن دو نفر فرار می‌کند، با تشکیل تیم‌های ویژه و تعقیب، ظرف کمتر از پنج ساعت ‌فرد مورد نظر و همراهانش در استان مرکزی دستگیر شدند. / ایسنا

گزینه‌هایی که با «استخاره» پست وزارت را نپذیرفتند

حسن روحانی در جلسه رأی اعتماد به چهار وزیر جدیدش گفت: ما امروز یک وزارتخانه بزرگی را به آقای دژپسند می سپاریم و ایشان باید بار آن را بر دوش بگیرند. من برای انتخاب تمامی وزرای پیشنهادی ده‌ها ساعت مطالعه، مشورت و تفکر کردم. البته برخی از کسانی را که دعوت کردیم گفتند استخاره کرده‌ایم و بد آمده است. به نظر می‌رسد که استخاره در شرایط فعلی با ما همراه نبوده است. ما حتی برخی را هم دعوت کردیم اما وقتی با آنها به گفت‌وگو نشستم شنیدم که صدای لرزانی دارند. با خود گفتم این صدای لرزان نمی‌تواند بار وزارتخانه های مربوطه را در شرایط فعلی بر دوش بگیرند.

برخی سازمان‌های ضد فساد، خود درگیر فساد شده‌اند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی سازمان‌های مسئول که وظیفه جلوگیری از این فسادها را دارند خود درگیر فساد شده‌اند و به درستی عمل نمی‌کنند. احمد توکلی در این باره اظهار کرد: اگر مسئولین ما خودشان به فساد آلوده شوند دیگر سیستم نمی‌تواند از خودش دفاع کند. وی تأکید کرد: برخی سازمان‌های مسئول که وظیفه جلوگیری از این فسادها را دارند خود درگیر فساد شده‌اند و به درستی عمل نمی‌کنند که نتیجه آن یک فساد سازمان یافته می‌شود. این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز فساد به صورتی گسترش یافته که هر زمان به قسمتی از آن دست می‌زنید از ضد طرف صدا بلند می‌شود.

اعتراض بازیگر مشهور زن به بن سلمان

رایدلی اسکات کارگردان پرکار و پر حاشیه هالیوودی این روزها مشغول آماده سازی فیلمی با موضوع زندگی فوتوژورنالیست برنده جایزه پولیتزر، لینزی آدوریو است. اثری که گفته می شود اسکارلت جوهانسون در آن ایفای نقش خواهد کرد؛ هر چند حواشی پیش آمده برای این پروژه ساخت آن را کمی به اما و اگر واگذار کرده است. ماجرا از این قرار است که محمد بن سلمان پادشاه عربستان خواستار سرمایه گذاری در این فیلم شده است. با توجه به سابقه رایدلی اسکات که در پروژه های اخیرش دنبال انواع معافیت های مالیاتی و امتیازات سازمان های گردشگری مختلف جهان برای ساخت اثر رفته به نظر همکاری بن سلمان و او قابل پیش بینی بود اما این موضوع با اعتراض اسکارلت جوهانسون بازیگر نقش اول فیلم و همین طور شخص لینزی آدوریو مواجه شده است. جوهانسون که قبل از ماجراهای مربوط به قتل جمال خاشقجی متوجه علاقه محمد بن سلمان در سرمایه گذاری روی فیلم جدیدش شده در صحبت هایی به آدوریو گفته که حاضر نیست در فیلمی شرکت کند که پادشاه عربستان سرمایه گذاریش را بر عهده دارد. آدوریو در مصاحبه با نیویورک تایمز بیان می کند که اسکارلت جوهانسون دلیل این عدم علاقه به همکاری با بن سلمان را زنان زندانی در عربستان و همین طور جنگ یمن عنوان کرده است. خود آدوریو هم می گوید حاضر نیست فیلم زندگیش با سرمایه سعودی‌ها ساخته شود.

چرا استفساریه ابقای شهردار تهران رأی نیاورد؟

لاهوتی، نماینده مجلس در تشریح علت رأی نیاوردن فوریت استفساریه ابقای شهردار تهران در جلسه امروز مجلس می‌گوید:‌ طرحی که تهیه شده بود فقط درباره شهرداری تهران بود و نمایندگان معتقد بودند، این استدلال قابل قبول است که شهرداران شامل آن نشوند، اما میگ ویند چرا تنها شهرداری تهران در طرح آمده است؟

ابتکار: شهردار شدنم شایعه است

معصومه ابتکار درباره قرار گرفتن نام خود بین گزینه‌های انتخاب شهردار جدید تهران گفت: من چنین موضوعی را نشنیدم، این مطلب را در رسانه‌ها دیدم. نظر خاصی ندارم. صحبتی هم با من نشده و طرح چنین موضوعی شایعه است و نمی‌دانم از کجا بیرون آمده بنابراین اصلا روی آن فکر نکردم.

تبرئه یکی از متهمان محیط‌ زیستی‌ از اتهام جاسوسی

وکیل مدافع «سام رجبی» یکی از متهمان پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، از صدور قرار منع پیگرد برای موکلش در ارتباط با اتهامات جاسوسی و مشارکت در جاسوسی خبر داد. محمدحسین آقاسی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: در مورد اتهام جاسوسی و مشارکت در جاسوسی برای سام رجبی یکی از هشت فعال محیط زیست دستگیر شده به اتهام جاسوسی منع پیگرد صادر و مورد تأیید قرار گرفته است؛ بنابراین در حال حاضر موکلم اتهام اجتماع و تبانی به جهت ارتکاب جرم علیه امنیت ملی را دارد. وی یادآور شد: کیفرخواست چهار متهم این پرونده تحت عنوان اتهام افساد فی الارض صادر شده است که دادستان نیز آن را تایید کرده و برای سه نفر دیگر اتهاماتی صادر شده که مجاز به بیان آن نیستم. وی یادآور شد که وکیل مدافع دو نفر از متهمان پرونده (سام رجبی و طاهر قدیریان) است.

تعریف و تمجید روحانی از ارزانی‌های کشور

رئیس جمهور ظهر امروز برای دفاع از چهار وزیر پیشنهادی در صحن علنی مجلس حاضر شد و به دفاع از آنها پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود گفت: رسانه های بیگانه می خواهند افکار مردم را برای خودشان تسخیر کنند و به دروغ به مردم ما می گویند ایران گران ترین کشوری است که آنها در آن زندگی می کنند، آیا ایران در درمان، جزو ارزان ترین کشورها نیست؟ آیا آموزش رایگان نیست؟ آیا ایران در بنزین و گازوئیل جزو ارزان ترین کشورها نیست؟ ما در تأمین کالاهای اساسی مردم جزو ارزان ترین کشورهای دنیا هستیم.

واکنش امیرعبداللهیان به سفر جنجالی نتانیاهو

دبیر کل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس تأکید کرد: دیدار نتانیاهو به مسقط در اجرای معامله قرن ثمری نخواهد داشت. امیر عبداللهیان حمایت از انتفاضه فلسطین، مجلس شورای اسلامی و دیدار نتانیاهو نخست وزیر جنایتکار نامشروع صهیونیستی با سلطان قابوس در کشور عمان را به دور از حکمت شناخته شده در سلطان قابوس توصیف کرد. دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که این تحرکات برای ترامپ و نتانیاهو در جهت تحمیل و اجرای معامله قرن ثمری نخواهد داشت.

نگذاشتند نظارت استصوابی را به رفراندوم بگذاریم

محمدرضا خاتمی نایب رئیس مجلس ششم می گوید: خیلی مصر بودیم که با استفاده از ظرفیت قانونی مجلس بحث نظارت استصوابی را به رفراندوم بگذاریم، ولی با گرفتاری ها و دعواهایی که به وجود آوردند مجلس پس از رد لوایح دوقلو امکان اینکه چنین رفراندومی را تصویب کند، پیدا نکرد.

ادعای فارس درباره تشکیل جبهه‌ جدید اصلاح طلبی

برخی از احزاب اصلاح‌طلب به دنبال تشکیل جبهه‌ای جدید هستند تا در قالب آن به فعالیت‌های انتخاباتی بپردازند. گفتنی است، این جبهه جدید با مشی سیاسی اصلاح‌طلبانه فارغ از شورای هماهنگی، شورای سیاست‌گذاری و پارلمان اصلاحات به زودی اعلام موجودیت می‌کند. /فارس

مهریه «معصومه ابتکار» چقدر بود؟

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در یک برنامه تلویزیونی به سؤالی درباره میزان مهریه‌ اش پاسخ داد. معصومه ابتکار که شب گذشته مهمان برنامه دست خط بود، در خصوص میزان مهریه‌اش گفت: 14 سکه و یک سفر حج بود. سفر حج را با بعثه رفتم. آن زمان آقای موسوی خوئینی‌ها نماینده امام بودند و دعوت کردند. بعد نمی‌دانم چطور آقای هاشمی گفتند این همان حج مهریه بود [می‌خندد]. هنوز هم گاهی سر این موضوع بحثی داریم که این حج انجام شده یا خیر.

منبع: سایت خبری تحلیلی تابناک

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang