کد خبر : 144351 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : Oct 1 2018 11:32AM - 2018/10/01
0 نفر 0 نفر

ابتکار: تورم پنج سال به تعویق افتاد!

سیناخبر- توصیه زیباکلام به روحانی درباره نقش جهانگیری/ابتکار: تورم پنج سال به تعویق افتاد!/هشدار علم‌الهدی برای تصویب‌کنندگان FATF/ ارز کاغذ را دو نفر گرفته‌اند که اصلا وجود ندارند!

ابتکار: تورم پنج سال به تعویق افتاد!

به گزارش سیناخبرتحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

حواشی بازداشت عضو شورای شهر شیراز

نماینده مردم شیراز در مجلس با انتقاد از بازداشت عضو شورای شهر شیراز گفت که دفاع وی از حقوق شهروندی چند شهروند نباید به حساب حمایت از یک فرقه گذاشته شود. بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بازداشت مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که مدعی است در پی اظهار نظرش راجع به پیگیری بازداشت دو بهایی انجام شده است، گفت: نباید اظهار نظر یک عضو شورای شهر باعث چنین واکنشی شود. این کار در وضعیت فعلی نگران‌کننده و موجب تشویش اذهان عمومی است. ما باید در برخوردها عدالت و درایت را لحاظ کنیم.

وی افزود: متأسفانه بعضا با یک جرم مشهود مثل تخریب اماکن میراثی و اماکن ملی که در شیراز اتفاق می‌افتد، برخورد نمی‌شود اما یک عضو شورای شهر به خاطر توئیتش بازداشت می‌شود که این به نفع منافع ملی و انسجام کشور نیست. قطعا نمی‌توان دفاع عضو شورای شهر از حقوق شهروندی چند شهروند را به حساب حمایت او از یک فرقه دانست.

پارسایی با تأکید بر این که نباید با یک اظهار نظر چنین برخورد قضایی شود، مدعی شد: آقای حاجتی در شورای شهر پیگیر تخریب اماکن میراثی بوده و به خاطر این پیگیری نیز چند بار تهدید شده بود. نماینده مردم شیراز در پایان با بیان این که اعضای شورای شهر شیراز درباره بازداشت مهدی حاجتی جلسه فوق‌العاده تشکیل دادند، گفت که موضوع بازداشت این عضو شورای شهر شیراز را از مقامات قضایی و امنیتی پیگیری خواهد کرد.

توصیه زیباکلام به روحانی درباره نقش جهانگیری

به طور کلی رضایت بیشتری نسبت به دولت اول آقای روحانی وجود داشت و به همین دلیل هم همه از آقای روحانی در انتخابات حمایت کردند و امید داشتند که دولت دوم به مراتب کارآمد‌تر شود. شاید بخشی از این به نقش آقای جهانگیری در دولت یازدهم مربوط می‌شود. آقای جهانگیری در دولت اول آقای روحانی بسیار فعال‌تر بودند، اما در این دولت نقششان کمتر شده است. من همیشه درباره آقای جهانگیری یک مثالی می‌زنم و میگویم ایشان مثل یک تریلی هجده چرخ است که می‌تواند ۵۰ تن بار با خود حمل کند. در دولت اول آقای روحانی، آقای جهانگیری حدود ۴۰-۴۵ تن بار حمل می‌کردند، اما در دولت دوم بیشتر از ۱۰ تن بار حمل نمی‌کند. یعنی یک چیزی حدود ۸۰ درصد ظرفیت آقای جهانگیری به کار گرفته نشده است.»/فرارو

دین ‌برای ارزان ‌شدن رُب نیست، می‌آموزد احتکار نکنیم

یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان با اشاره به گرانی کالاها و اجناس از جمله رب گوجه فرنگی تصریح کرد: دین برای این نیست که رب گوجه ارزان شود بلکه به ما می آموزد که احتکار نکنیم. یوسف طباطبایی نژاد در نماز جمعه این هفته اصفهان در مصلی بزرگ این شهر، افزود: در وضعیت اقتصادی که مدتی است با آن روبه رو هستیم، با بالا رفتن نرخ ارز، وضع عده ای بهتر شد و نیازمندان و مردم عادی شرایط بدتری پیدا کردند؛ بنابراین، باید به فکر یکدیگر باشیم.

وی ادامه داد: با آغاز سال تحصیلی توجه به همدیگر باید افزایش پیدا کند، ائمه جماعت و مساجد می توانند کانون جمع آوری کمک های مردمی و توزیع بین نیازمندان شوند. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان تصریح کرد: همه گرانی‌ های اخیر به خاطر بی ‌تدبیری دولت و تحریم‌ ها نیست، بلکه بخش اعظم آن مربوط به خود ماست، زیرا با افزایش قیمت، مردم به جای نخریدن به حرص و طمع دچار شده و رفتارهایی که بویی از اسلام ندارد از آنان سر زده می شود. وی با اشاره به گرانی کالاها و اجناس از جمله رب گوجه فرنگی تصریح کرد: دین برای این نیست که رب گوجه ارزان شود بلکه به ما می آموزد که احتکار نکنیم. امام جمعه اصفهان همچنین به سخنرانی رئیس جمهوری در سازمان ملل اشاره کرد و ادامه داد: رئیس جمهوری حق نامه نوشته شده را به خوبی ادا کرد، بسیاری از حضار برای این سخنرانی کف زدند و در طرف مقابل شماری به سخنرانی ترامپ خندیدند.

یادداشت محمد رضا زائری برای فاطمه معتمد آریا

محمدرضا زائری درباره ادای احترام فاطمه معتمدآریا به همسر شهید مدق از فرماندهان شکست حصر آبادان نوشت: ديشب رهبر انقلاب بر ضرورت توجه هنرمندان به ارزشهاي دفاع مقدس تأكيد كردند و قدرداني و تجليل از سرداران حماسه ساز و افتخارآفرين را وظيفه اي همگاني دانستند. همزمان با سخنراني رهبر انقلاب در گوشه ديگري از ايران عزيزمان، هنرمند شايسته سركار خانم فاطمه معتمد آريا متواضعانه و قدرشناسانه به سركار خانم ملكي همسر بزرگوار سردار شهيد مدق اظهار احترام و ارادت كردند. من اين حركت خانم معتمد آريا را بسيار بيشتر از نمايش هاي شعارگونه و كليشه اي برخي مسؤولان در راستاي نظر رهبري مي دانم. با اين تفاوت كه خانم معتمد آريا بدون كاسبي از سفره رهبري دارد اين خدمت بزرگ را انجام مي دهد و آن آقايان (امثال خاوري كه چفيه به گردن مي انداخت) براي تعارفات رسمي شان به منفعت هاي فراوان مي رسید.

رئیس جمهور با واگذاری سرخابی‌ها موافقت کرد

سبحانی مشاور سازمان خصوصی سازی: وزیر ورزش به جد پیگیر خصوصی سازی دو باشگاه است. فکر می کنم ظرف هفته های آینده، هیأت وزیران با شروع روند خصوصی سازی دو باشگاه موافقت کند و بلافاصله در آن زمان شرایط و نحوه کار را خواهیم گفت./ تسنیم

صادقی: مشکل اغلب دانشجویان ستاره‌دار حل شده است

محمود صادقی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:دولت در مقطع فعلی تمامی تلاشش را برای حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار انجام داده است. طبق پیگیری‌های بنده از طریق هیات مرکزی گزینش دانشجو و وزارت علوم، مشکل اغلب دانشجویان ستاره‌دار حل شده و برای ادامه تحصیل مشکلی ندارند کما این‌که با قاطعیت هم نمی‌توانم بگویم که دانشجوی ستاره‌دار نداریم، اما مطلع هستم که تلاش زیادی برای رفع این مشکل شده است./ ایسنا

ابتکار: تورم پنج سال به تعویق افتاد

معصومه ابتکار درباره انتقادها به بی‌حسی دولت نسبت به گرانی‌ها به خبرآنلاین گفت: خیر این طور نیست، دولت برنامه دارد. البته اعتراض حق مردم است. یقینا مردم با سختی های خیلی زیادی مواجه هستند اما دولت همه تلاش خود را برای مقابله با روند تورمی و گرانی انجام داده و می دهد که بعضا نیز این تلاش ها موفق بوده است. تلاش دولت باعث شده تورم و آسیب هایی که قرار بود در سال ۹۲ اتفاق بیفتد ۵ سالی فرصت برای مردم ایران باشد و دیدیم در این مدت چقدر رشد، پیشرفت و اتفاقات خوب رخ داد. حالا این مشکلات هم است. فکر می کنم دولت باید بیشتر تلاش کند همه نیز این را می دانند و هیچ کس بی تفاوت نشده است.

تکذیب حمله مردان مسلح به هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر حمله هفت مرد مسلح به سلاح سرد پس از بازی دو تیم استقلال و پیروزی به هواداران این دو تیم را در جلوی درب ورزشگاه آزادی تکذیب کرد.

خریداران دلار ۱۸هزار تومانی ریسک بزرگی می‌کنند

علی قنبری، استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرآنلاین:مردم به دلیل اینکه چشم انداز روشنی نسبت به آینده ندارند نسبت به خرید دلار در قیمت های 17 هزار تومان و 18 هزار تومان می‌کنند اما محاسبات نشان می دهد نرخ دلار در این حد و اندازه نیست و ریسک سنگینی متوجه خریداران خواهد بود. منظور من تکرار حرف های کسانی که دائم می گویند خریداران ارز متضرر می شوند، نیست ، من از جایگاه یک معلم اقتصاد صحبت می کنم. این بازار بر قیمت 17 هزار تومان و 18 هزار تومان ثبات نمی یابد و بی تردید قیمت دلار در میان مدت کمتر از این رقم خواهد بود.

خط‌ ونشان علم‌الهدی برای تصویب‌کنندگان FATF

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی: چرا کارگزاران ما در مقابل قضیه دلار و کاهش ارزش پول ملی بی‌تفاوت هستند. کاهش ارزش پول ملی عادی شده و همه سکوت کردند. دشمن با توطئه دیگر سراغ ما آمده؛ یک مشت جانور درنده را با پول گول می‌زند تا این‌ها در اهواز و در روز افتخار سالگرد دفاع‌مقدس مرد و زن بی‌دفاع و بی‌گناه را به خاک و خون بکشد؛ دشمن قدرت رزم ندارد و در مصاف نیروهای مسلح رزمنده ما کاری نمی‌تواند بکند و سراغ مرد و زن بی‌گناه آمده است و بچه چهار ساله می‌کشد؛ این نهایت ضعف و زبونی دشمن و بی‌دینی و بی‌ایمانی دشمن است. کسانی که بچه کشتند و در زمره تروریسم هستند و حتی شورای امنیت نیز مجبور شد این عملیات را به‌عنوان تروریسم تصویب کند. نمایندگان مجلس بدانند چه چیزی را تصویب می‌کنند و به چه چیزی تن می‌دهند؟ این کنوانسیون پول می‌گیرد تا آدم بکشد و وابستگان همین کنوانسیون راه را برای آن‌ها باز می‌کنند و آیا از همین راه جلوی آزادی ما را نمی‌گیرند؟ تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز است./ تسنیم

پشت‌ِ پرده‌نشینان پیامک‌های تهدیدآمیز چه کسانی هستند؟

در حالی که لوایح چهارگانه دولت برای تغییر وضعیت ایران در اف‌ای‌تی‌اف به حساس‌ترین لحظات خود نزدیک می‌شود گویا قرار نیست حواشی از این لوایح دور شود به طوری که این روزها از تهدید برای آبستراکسیون تا ارسال پیامک‌ها آن هم به طور گستره برای نمایندگان ماجرای این لوایح را پیچیده‌تر کرده است. حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این‌ باره می‌گوید: واقعا برای ما مبهم است که پول ارسال روزانه هزار اس‌ام‌اس تهدیدآمیز به نمایندگان برای مخالفت با FATF یا CFT از کجا تامین می‌شود؟به نظر می‌رسد ورود دستگاه‌های امنیتی برای شناسایی پشت‌پرده‌نشینان این تهدیدات در این شرایط ضروری باشد.

داعش باز هم مسئولیت حمله تروریستی اهواز را بر عهده گرفت

گروه تروریستی داعش با انتشار یک فایل صوتی مجددا مسئولیت اقدام تروریستی اهواز را بر عهده گرفت. به نقل از رویترز در این فایل فردی به نام «ابو حسن المهاجر» ادعا کرد این آخرین تهاجمی نخواهد بود که علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود./ اعتماد

تحریک بازاریان به اعتصاب

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه وضعیت بازار خوب نیست، گفت: گروه‌های ضد انقلاب با سوء استفاده از مشکلات در تلاشند تا کسبه مختلف از جمله طلا فروشان و موبایل فروشان را وادار به اعتصاب و اعتراض کنند. /فارس

معاون وزیر ارشاد: ارز کاغذ را ۲ نفر گرفته‌اند که اصلا وجود ندارند!

سلطانی‌فر، معاون وزیر ارشاد می‌گوید دو نفر ارز برای واردات کاغذ دریافت کرده‌اند که اصلا وجود خارجی نداشته‌اند! اودر این زمینه گفت: برای آن دو نفری که حدود ۲۴ میلیون یورو برای واردات گرفته‌اند، دو پرونده قضایی تشکیل شده که هنوز به جایی نرسیده است چون اصلا این افراد وجود خارجی نداشتند! دو قلم ارز مجموعا حدود ۲۴ میلیون یورو به اشخاصی داده شده که وجود خارجی ندارند. متأسفانه این مشکلات در وزارت صنعت، معدن و تجارت بود. ما مکاتبه کردیم بدون مجوز ما این کاغذها وارد نشود. آقای شریعتمداری نامه نوشت که خودمان داریم وارد می‌‌کنیم و مسئولیت با خودمان است و شما دخالت نکنید. این نامه موجود است.

رهبر اشاره کند تل‌‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم

موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: ما در نظاممان اسرار فراوانی داریم که به دشمن نگفته‌ایم. دشمن نمی‌داند ما چه امکانات، قدرت‌ها و نیروهایی در سراسر کشور و انسان‌هایی آزاده به انقلاب داریم که اگر رهبر اشاره کند آنها تل‌‌آویو را با خاک یکسان خواهند کرد و اگر آمریکا و اسرائیل دست از پا خطا کنند، پایگاه‌های آمریکا دیگر امنیت نخواهد داشت و آنچنان به آنها حمله می‌شود که آمریکا، اسرائیل و عربستان را پشیمان و روز آنها را سیاه خواهد کرد.

اعلام آمادگی سپاه برای افزایش بارورسازی ابرها

رضا اردکانیان در خصوص برنامه وزارت نیرو برای بارورسازی ابرها در نیم سال دوم سال جاری، اظهار داشت: مقرر شده است تا جلسه‌ای با فرماندهان نیروی هوایی سپاه پاسداران به منظور برنامه‌ریزی در خصوص استفاده از امکانات این بخش برگذار کنیم. وزیر نیرو گفت: نیروی هوایی سپاه پاسداران این آمادگی را دارد تا در زمینه بارورسازی ابرها و افزایش میزان بارندگی‌ها به وزارت نیرو کمک کند. اردکانیان در خصوص اینکه میزان پروازها به منظور بارورسازی ابرها در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا می‌کند یا خیر، اظهار داشت: میزان پروازها در مقایسه با سال گذشته بیشتر است و مقدار افزایش آن در جلسه‌ای که با مسئولان نیروی هوایی سپاه برگذار می‌کنیم مشخص می‌شود.

منبع: سایت خبری تحلیلی تابناک

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang