کد خبر : 144278 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 22 2018 8:48AM - 2018/09/22
0 نفر 0 نفر

اجرای طرح سامانه یکپارچه مدیریت املاک در دهاقان

سیناخبر – مدیر کل اداره پست استان اصفهان از اجرای طرح سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور "سیماک" در دهاقان خبرداد.

اجرای طرح سامانه یکپارچه مدیریت املاک در دهاقان

به گزارش روز شنبه سیناخبرحمیدباقری  اظهار کرد: طرح سیماک در استان اصفهان از سال گذشته با هزینه شش میلیارد ریال به بهره برداری رسید و در چند شهرستان نیز راه اندازی شده در حال حاضر نیز زیرساخت این سامانه در دهاقان ایجاد و تا پایان سال جاری امکان دستیابی کاربران فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح سیماک از زیرساخت های دانش بنیان در حوزه املاک کشور است، افزود: جلوگیری از زمین خواری و امضاهای طلایی از ویژگی های بارز این سامانه است.

مدیرکل اداره پست استان اصفهان، گفت: در حال حاضر قسمت وسیعی از اطلاعات املاک شهرستان دهاقان جمع آوری شده و به زودی به سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور افزوده می شود.

باقری تصریح کرد: با اجرای طرح سیماک ارتباط بین ارباب رجوع و مسئولان قطع می شود و از طریق اینترنت کارها با سرعت و دقت بهتری پیش می رود.

وی در ادامه از راه اندازی طرح "جی نف" در استان اصفهان خبرداد و اضافه کرد: این طرح به صورت پایلوت در استان انجام شده و به زودی در شهرستان دهاقان نیز اجرا می شود.

مدیر کل اداره پست استان اصفهان، افزود: در طرح ملی جی نف، در سه بخش کدپستی، کدیونیک یا امکان اختصاصی طول و عرض جغرافیایی مکان‌ها و سامانه یکپارچه سرویس تقسیم می‌شود و در سه لایه نشانی یا استاندارسازی آدرس‌دهی، نقشه و سرویس‌دهی است که در اجرای آن خیابان‌ها، محلات و کوچه‌ها در شهرها و روستاها همنام‌سازی می‌شوند و همچنین طرح پلاک‌گذاری نیز در شهرها وروستاها اجرا می‌شود.

باقری، افزود: با اجرای این طرح مکان‌ها با یک کد شناخته می‌شوند و مردم از سردرگمی درباره آدرس‌دهی خارج می‌شوند و آدرس‌دهی استانداردی خواهیم داشت و به زودی سرویس‌های دیگری نیز اضافه می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایمنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang