کد خبر : 144249 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : Sep 18 2018 8:34AM - 2018/09/18
0 نفر 0 نفر

هیچ نیرویی توان مقابله با یک ملت متحد را ندارد

سیناخبر - یک فعال سیاسی گفت: احزاب کشور در حال حاضر با چالشی به نام توان مطرح کردن نقد اصولی مواجه هستند، گویا لازم است به لیدرهای احزاب شیوه انتقاد آموزش داده شود.

هیچ نیرویی توان مقابله با یک ملت متحد را ندارد

به گزارش سیناخبر سیدرضا عربلو با بیان اینکه مناقشات احزاب در هر کشور ثمری جز افزایش تنش روانی جامعه ندارد، اظهار کرد: ممکن است در سایر کشورها مناقشات سیاسی منجر به بروز بحران شود، اما ما مدعی مسلمانی و پایبندی به مبانی شریعت مقدس اسلام هستیم.

وی با بیان اینکه اگر معضلی در کشور وجود دارد باید مسبّبان آن‌ها به دادگاه سپرده شوند، تصریح کرد: اگر مسئولی خطا می‌کند، آن حزب و جناح سیاسی نباید هزینه ناکارآمدی آن را بپردازد، باید از او اعلام برائت شود.

این فعال سیاسی تاکید کرد: احزاب سیاسی در بعضی زمینه‌ها به رشد و بلوغ کامل نرسیده‌اند، وقتی یک فعال سیاسی منتسب به فلان حزب برای انتقاد از جناح دیگر حاضر می‌شود همه ارزش‌ها را زیر پا بگذارد و جامعه را به آشوب بکشد، نشان می‌دهد او تنها نام یک رَجُل سیاسی را یدک می‌کشد.

عربلو خاطرنشان کرد: در مباحث کلان و اساسی کشور، طبق قانون اساسی، نقل قول رهبر انقلاب فصل الخطاب است و همه ملزم به تبعیت از آن هستند، در خصوص مسائل جزئی و اجرایی هم مسئولان دیگر وظیفه خدمت دارند، اما دلیل ایجاد تنش برخی افراد مشخص نیست.

وی با اشاره به اظهارات و اقدامات ضد ایرانی مقامات آمریکا، اظهار کرد: به فرموده امام علی(ع): "اتحاد دشمن در مسیر باطل و تفرقه یاران در مسیر حق دل را می‌میراند"؛ در شرایطی که دشمن با همه توان دشمنی می‌کند، همه وظیفه داریم با حفظ اتحاد چاره‌اندیشی و برای برطرف کردن مشکلات وارد عمل شویم.

این فعال سیاسی با تاکید بر ضرورت توجه به اصول اقتصاد مقاومتی، اتخاذ تدابیری برای کاستن از فشار اقتصادی بر مردم را ضروری دانست و افزود: هیچ نیرویی در جهان توان مقابله با یک ملت متحد و منسجم را ندارد، اگر متحد باشیم موفقیت قطعی است.

عربلو با تاکید بر ضرورت استفاده از نظرات کارشناسی در هر زمینه، تصریح کرد: هرکس به صرف فعالیت در یک حوزه یا برخورداری از اطلاعات عمومی، الزاماً یک نظریه پرداز یا متخصص نیست، رسانه‌ها هم برای کسب نظرات باید به سراغ افرادی بروند که هم تخصص دارند و هم قانوناً حق اظهارنظر داشته باشند.

وی گفت: احزاب کشور باید بیاموزند نقد با تخربب متفاوت است، نقد بیان نواقص همراه با ارائه راهکار است و تخریب بزرگنمایی مشکلات بدون ارائه راهکار؛ در شرایط فعلی هم هر سخن و عملی که منجر به تنش روانی مردم یا زیر سوال بردن ارزش‌ها شود، خیانت به انقلاب و کشور است.

منبع:خبرگزاری ایمنا

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang