کد خبر : 144219 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Sep 14 2018 11:37PM - 2018/09/14
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا گفت:

عزاداری ها باید بر مبنای تقوا باشد

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: عزاداری ها باید بر مبنای تقوا و فقط برای خدا باشد.

عزاداری ها باید بر مبنای تقوا باشد

به گزارش سیناخبر، حجت الاسلام حاج شیخ سیف الله یعقوبی در خطبه نماز جمعه این هفته گفت:در مکتب پیامبر اکرم (ص)، اصل تقواست که باید عزاداری های ما از هرگونه گناه دور باشد.

وی تصریح کرد: در مکتب پیامبر (ص)، دروغ و غلو جایی ندارد و همچنین عقل، احساسات، شور، شعور ، منطق و فریاد در کنار هم هستند که باید عزاداری های ما نیز این گونه باشند.

امام جمعه شهرضا از حماسه عاشورا به عنوان بستری برای آشنایی مردم با احکام دین عنوان کرد و افزود: در حدیث می خوانیم ذکر مصیبت های امام حسین (ع) و یارانش سبب اقامه دین می شود، یعنی باید نماز، روزه، حج، خمس و زکات در سایه عزاداری زنده شود.
حجت الاسلام یعقوبی به سخنرانان سفارش کرد تا در جلسات عزاداری مباحثی درباره اسلام شناسی از قرآن و احکام بگویند و در هر جلسه ای تفسیر آیه ای از قرآن و حکمتی از نهج البلاغه را بیان کنند.

وی از تقوا به عنوان زیرساخت و اساس اخلاق یاد کرد و گفت: هیچ عملی بدون تقوا قابل قبول نیست.

امام جمعه شهرضا درجه هر انسان به میزان تقوا دانست و افزود: درجه انسان به خط ، حزب ، مال و قدرت نیست.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: الهام گرفتن از واقعه کربلا موجب عبور از مشکلات می شود.

وی به جوانان توصیه کرد باید در انتخاب رفیق دقت داشته باشند زیرا رفیق در زندگی انسان تاثیر زیادی دارد.

امام جمعه شهرضا گفت:  امروز باید خانواده ها بیشتر مراقب فرزندان خود باشند باید رفیق انسان اهل تقوا باشد.

وی گفت: به دنبال دوستان باشید که شما را صادقانه دوست داشته باشند و به ارزش های دینی احترام بگذارند.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: وضعیت اقتصادی خوب نیست همه باید به فقرا و نیازمندان کمک کنید.

وی تصریح کرد: در روابط اجتماعی همه باید تقوا داشته باشند.

امام جمعه شهرضا با گلایه از حضور نداشتن برخی روحانیون در نماز جمعه گفت: مدیران مدارس علمیه، علما منبری ها و ائمه جمعه همه باید در نماز جمعه شرکت کنند.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان آن که آن چه ما داریم همه را از کربلا داریم گفت: واقعه عاشورا موجب حفظ حقیقت و نورانیت در اسلام است.

وی تصریح کرد:  هیات های مذهبی نباید به خاطر نهار نماز اول وقت را عقب بیندازند.

امام جمعه شهرضا به واعظان، مداحان و حامیان حماسه حسینی سفارش کرد تا در عزاداری ها از هر حرکتی که سبب تفرقه، بداخلاقی، اسراف و آزار دیگران شود، دوری کنند.

حجت الاسلام یعقوبی امر به معروف و نهی از منکر را مهم ترین پیام نهضت عاشورا دانست که با وجود گذشت قرن ها از این واقعه همچنان اهمیت خود را حفظ کرده و اظهار داشت: برای توسعه حق در برابر باطل باید این پیام در بین نسل های مختلف انتقال و ترویج یابد.

امام جمعه شهرضا حضور در نماز جمعه را لبیک به ندای رهبر دانست و گفت: در سایه ولایت و  رهبری ولایت فقیه، ایران اسلامی توانسته سرپا باشد و با ظلم، ستمگران و استبداد مقابله کند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی افزود: دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل با حمایت مالی برخی همسایگان، تشکیلاتی برای جنگ رسانه‌ای و اقتصادی علیه ایران راه اندازی کرده و به طور جدی به دنبال ایجاد التهاب و مشکل آفرینی در ایران هستند.
خطیب نماز جمعه شهرضا با تأکید بر ایجاد اتحاد و همدلی بین همگان گفت: وجود وحدت و همدلی بین مردم و مسوولان می تواند توطئه دشمن در ایجاد جنگ اقتصادی را خنثی کند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang