کد خبر : 133945 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 11 2018 9:46AM - 2018/08/11
0 نفر 0 نفر

مشکل بیمه خبرنگاران دهاقان رفع شود

سیناخبر- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان گفت: دغدغه خبرنگاران بحث بیمه خبرنگاری است زیرا باید کارمند یکی از خبرگزاری‌ها باشند و در این راستا با مشکل مواجه شده‌اند، امید داریم که این مشکل بررسی و رفع شود.

مشکل بیمه خبرنگاران دهاقان رفع شود

به گزارش سیناخبرسعید طبیبیان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که با حضور خبرنگاران شهرستان دهاقان برگزار شد، اظهار کرد: 17 مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی شهید عرصه رسانه به دست گروهک‌های تروریستی طالبان بوده است که از آن روز شورای فرهنگ عمومی این روز را به عنوان روز خبرنگار معرفی کرد.

وی هر روز را روز خبرنگار دانست و افزود: در عرصه فرهنگ و هنر روز خبرنگار وجود ندارد زیرا هر روز را روز خبرنگار می‌داند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان اذعان کرد: خبرنگاران هم‌چون قشر اداری در جلسات حضور دارند و اخبار شهرستان را منعکس می‌کنند که این امر در اطلاع‌رسانی و آگاهی مردم از عملکرد مسؤولان بسیار مفید و مؤثر است.        

وی با بیان این‌که مردم باید از خدمات دولتمردان مطلع باشند، اعلام کرد: انعکاس اخبار کار پسندیده‌ای است به خصوص در شرایط فعلی جامعه، مردم باید از خدمات دولتمردان مطلع باشند.

طبیبیان خاطرنشان کرد: خبرنگاران می‌توانند روحیه امید و امیدواری را در جامعه زنده کنند و همیشه از درد مردم مطلع باشند، تا زمانی‌ که از دایره قلم خود بیرون نرود اخبار را به شکل واقعی در قالب قلم بر روی کاغذ می‌آورد.

وی نبود روابط عمومی قوی را مشکل خبرنگاران دهاقانی دانست و عنوان کرد: گلایه خبرنگاران شهرستان دهاقان از روابط عمومی ادارات است که اخبار و وقایع را منظم منعکس نمی‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان از مشکل بیمه خبرنگاران نیز سخن گفت و تصریح کرد: دغدغه دیگر خبرنگاران بحث بیمه خبرنگاری است زیرا باید کارمند یکی از خبرگزاری‌ها باشند و در این راستا با مشکل مواجه شده‌اند، امید داریم که این مشکل بررسی و رفع شود.

وی خبرنگاری را سرشار از عشق معرفی کرد و گفت: خبرنگاران به لحاظ مالی و مادی بسیار محدود هستند و عشق و علاقه سبب گام نهادن آنان در این راستا شده است.

طبیبیان از راه‌اندازی مطبوعات محلی در شهرستان دهاقان خبر داد و اضافه کرد: شهرستان دهاقان فاقد مطبوعات و نشریه محلی است و ما سعی در راه‌اندازی آن داریم و از آن حمایت می‌کنیم.

هم‌چنین در ادامه علی‌اصغر قاسمیان فرماندار شهرستان دهاقان ابراز کرد: روز شهادت مظلومانه محمود صارمی و روز خبرنگار را گرامی می‌داریم و این روز را به خبرنگاران سخت‌کوش تبریک می‌گوییم.

وی نقش خبرنگاران را اجتناب‌ناپذیر دانست و افزود: هر روز با توجه به شتاب و گردش اطلاعات در دنیا شاهد نقش کلیدی خبرنگاران هستیم.

فرماندار شهرستان دهاقان عنوان کرد: اهمیت نقش خبرنگاران در هیچ جامعه‌ای پوشیده نیست و امروز با این گردش اطلاعات نقش رسانه و اصحاب خبر آشکارتر می‌شود؛ خبرنگاران با تلاش، همت و اندیشه‌ورزی تعهد و خدمت را به نمایش می‌گذارند.

وی صداقت را اصل خبرنگاری دانست و تصریح کرد: اصل صداقت از ویژگی‌های خبرنگار است که در وجود آنان شاهد این ویژگی هستیم و متناسب با تحولات دنیا و بعد از انقلاب شاهد تلاش خبرنگاران بودیم.

قاسمیان با بیان این‌که خبرنگاران در جامعه امیدبخش هستند، اذعان کرد: امیدبخشی جزو ویژگی‌ها و ثمرات این قشر است، خبرنگاران باید با پیگیری، سماجت و پشتکار این نقش را به جامعه القا کنند.

سرهنگ رستگار بخشدار بخش مرکزی شهرستان دهاقان نیز در این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاری رسالت بزرگی است و  انعکاس واقعیت‌ها به مردم از اهداف آن به شمار می‌رود.

وی افزود: خبرنگاران با عشق و علاقه زحمات فراوانی را متحمل می‌شوند اما جایی ثبت نمی‌شود. 

 بخشدار بخش مرکزی شهرستان دهاقان در پایان اذعان کرد: نبود روابط عمومی قوی و امکانات کافی مانع درج و ثبت همه فعالیت‌های مسئولان شهرستان شده است، خبرنگاران باید بیشتر در کنار مسئولان قرار بگیرند و از آنان حمایت شود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang