کد خبر : 133936 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 10 2018 9:44AM - 2018/08/10
0 نفر 0 نفر

خیر مدرسه ساز حاج مسیح الله کوهپایی درگذشت

سیناخبر- خیر مدرسه ساز حاج مسیح الله کوهپایی درگذشت.

خیر مدرسه ساز حاج مسیح الله کوهپایی درگذشت

به گزارش سیناخبر حاج مسیح الله کوپایی فرزند ابراهیم در سال 1320 در شهرضا به ذنیا آمد. وی با احداث هنرستان دخترانه حاج مسیح اله کوپائی اثری جاودان از خود باقی گذاشت. این مرد بزرگ دیروز پنج شنبه 18مرداد ماه به دیدار حق شتافت.

متن زیر شرح حالی است از زبان حاج مسیح الله کوپایی.

اینجانب مسیح اله کوپائی درسال ۱۳۲۰ در شهرستان شهرضا در یک خانواده نسبتاً ضعیف به دنیا آمدم.

 در سن ۱۰ سالگی پدرم را از دست دادم و مجبورشدم برای امرار معاش از ابتدا کار کنم وگاهی در کنار آن درس بخوانم.

 فقط بعد از گذشت ۷۰ سال می دانم ۶۵سال آن را کار کرده و زحمت کشیده ام از کارگری ، فروشندگی ، رانندگی کامیون سنگین و تاکنون که توانسته ام سایپا شهرضا را راه اندازی و اداره کنم.

مدتها بود در این فکر بودم که چگونه انسان می تواند جاودان شود و چگونه می توان ثروتی را که خدا به انسان می دهد جاودانه نمود و چگونه می توان نتیجه ۶۰ سال تلاش وزحمت را جاودانه کرد. در این رابطه به دلیل ارتباطی که با مدرسه سازی پیدا نمودم جواب سوالاتم را تا حدودی پیدا کردم.  خیرینی را یافتم که سال های گذشته مدرسه ساخته اند وشصت سال از آن گذشته اثری از آن نیست اما نام آن هنوز به نیکی یاد می شود مانند همان کسی که هنوز زنده است .

ثروت های زیادی را دیده ام اما از آن ها دیگر هیچ اثری نیست اما ثروت هایی را هم دیده ام که به واسطه کار خیر تبد یل شده باقی مانده است مانند مسافری که می خواهد به کشوری دیگر برود ونیاز به پول دارد اما پول کشور خودش در کشور دیگر به کار نمی آید بنابراین باید آن را به پول کشور مقصد تبدیل کند ثروت این دنیا هم به همین صورت است باید ثروت دنیا را با خدا معامله کرد وتبدیل به ثروت آخرت نمود و مدرسه سازیکی از همین صرافی های تبدیل کننده است که صراف آن خداست و چه معامله ای بهتر از آنکه با خدا معامله کنیم .

بنابراین با حمایت ها و همراهی همسرم که مهمترین مشوق من بود کار احداث هنرستان دخترانه کوپایی را آغاز نمودم.

هر مردی که بخواهد کاری انجام دهد اگر همراهی همسرش را داشته باشد صد درصد موفق خواهد بود وگرنه با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد.

من هم سپاسگزارم که همسرم را همراه و یاور من قرار داد تا انشاالله بتوانم بعد از اتمام این هنرستان کار خیر دیگری را آغاز نمایم.

من کوهپایی هستم و مدرسه ای در شهرضا ساخته ام که دخترانه است وانگیزه ام انجام کار خیر بوده است.

«جمله ماندگار: هیچ کار خیری بهتر از مدرسه سازی نیست.»

مراسم تشییع این عزیز از دست رفته دیروز با حضور باشکوه همشهریان برگزار شد و مراسم ترحیم امروز از ساعت 9 تا12  در حسینیه انصارالحسین(ع) شهرضا برگزار می شود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang