کد خبر : 133748 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 18 2018 9:37AM - 2018/07/18
0 نفر 0 نفر

آبشار‌های سمیرم، آبشار‌هایی بی نظیر و چشم نواز

سیناخبر- آبشار‌های فصلی و دائمی سمیرم در دل کوه‌های دنا چشم اندازی بی نظیر و زیبایی خاصی به این منطقه داده است.

آبشار‌های سمیرم، آبشار‌هایی بی نظیر و چشم نواز

به گزارش سیناخبررییس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان سمیرم با اشاره به این که 20 آبشار فصلی و 6 آبشار دائمی در کشور بی نظیر و زیبایی خاصی به این منطقه داده گفت: یکی از این آبشارها درسمیرم و پنج آبشار دیگر در جنوب سمیرم در کوه های دنا واقع شده و منابع تامین کننده آب این آبشارها ، چشمه ها و یخچال های طبیعی دنا است .

سجاد افشاری با بیان این که آبشار دیدنی و زیبای روستای خفر یکی از این آبشارهاست گفت: آب این آبشار با ارتفاع 100متر از یخچال های برفی قله قاش مستان دنا تامین و به سمت روستای خفر جاری است و پر آب و خنک بودن آب این آبشار و زیبایی خاصی که این آبشار دارد هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.

وی افزود: گردشگران برای رسیدن به این آبشار، با گذشتن از روستای خفر بخش پادنا، بخشی از مسیر را با ماشین و قسمتی از راه را نیز از بین دره ایی که رودخانه در آن جریان دارد پیاده روی می کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سمیرم گفت: آبشار سمیرم و آب ملخ جزو دیگر آبشارهای شهرستان است که رودخانه، چشمه ها، کوه ها و درختان سر به فلک کشیده زیبای خاصی به این نقاط داده است.

روستای خفر بخش پادنای وسطی یکی از روستاهای هدف گردشگری سمیرم و تنها روستای این شهرستان است که مصوبه طرح هادی گردشگری دارد و آبشار در غرب این روستا و در دامنه کوه دنا و در فاصله 80کیلومتری جنوب شهر سمیرم واقع شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang