کد خبر : 133728 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 16 2018 12:31AM - 2018/07/16
0 نفر 0 نفر

رئیس شبکه بهداشت شهرضا خبر داد:

کمبود متخصص اطفال در بیمارستان شهرضا

سیناخبر - رئیس شبکه بهداشت شهرستان شهرضا گفت: شهرستان شهرضا با کمبود متخصص اطفال در بیمارستان رو به رو شده است.

کمبود متخصص اطفال در بیمارستان شهرضا

به گزارش سیناخبردکتر حجت الله تنهایی در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرضا که در فرمانداری شهرضا برگزار شد گفت: مهم ترین موضوع ما در حوزه درمان نبود متخصص اطفال در بیمارستان شهرستان شهرضا است.

وی تصریح کرد: چالش های سلامت شهرستان در بخش درمان مربوط به نداشتن پزشک متخصص اطفال و تعطیلی بخش اطفال به دلیل افزایش مدت دستیاری تخصصی اطفال بوده و مشکل ایجاد شده برای کل کشور است.

رئیس شبکه بهداشت شهرضا با اشاره به این که مردم می گویند چرا  متخصصین خصوصی به کار گرفته نمی شوند، تصریح کرد: متخصص اطفالی که در سیستم خصوصی کار می کنند هیچ گونه تعهدی در قبال بیمارستان ها ندارند.

 وی گفت: با توجه به اینکه در دوره های قبل با این کمبود مواجه می شدیم از متخصصین خصوصی استفاده می کردیم اما متاسفانه این بار همکاری لازم برای حقوق آنها صورت نگرفته است و با پیگیری های مسئولان با دانشگاه علوم پزشکی این مشکل در حال بررسی است و خواستار همکاری بیشتر بیمه برای حل مشکلات بخش درمان شهرستان هستیم.

تنهایی با بیان این که در حوزه بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی در شهرستان شرایط نسبتا مطلوب و خوبی داریم، افزود: در بحث بهداشت ۱۳۸ هزار نفر جمعیت در سامانه خدمات سلامت شهرستان ثبت نام شده اند که حدود ۵۹ درصد از این جمعیت با حضور به موقع در مراکز و پایگاه های سلامت، جزو جمعیت فعال محسوب می شوند.

وی گفت: متاسفانه در دو گروه سنی جوانان از  ۱۸ تا ۲۹ شهرستان مراجعه به درمانگاه نداریم این در حالی است که در این سن ما می توانیم پایه گذاری سلامت در میانسالی و سالمندی باشیم.

رئیس شبکه بهداشت شهرضا، سلامت را محور توسعه پایدار دانست و افزود: سلامت، مهمترین سرمایه انسانی است.

وی تاکید کرد: سلامت آحاد جامعه باید در تمامی سیاست ها اتخاذ شده توسط مدیران کشوری اجرایی شود تا در کاهش بیماری های رایج اثرگذار باشد.

تنهایی گفت: همه دستگاه ها باید با سیاست های اتخاذ شده در حوزه سلامت همراهی داشته باشند تا تهدیدهای سلامت کاهش یابد و امید به زندگی افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: باید از مشارکت مردم در اجرای سیاست های سلامت بهره گرفت و افراد آگاه با مطالبه گری سلامت، مسئولان را در اجرای وظایف یاری دهند.

رئیس شبکه بهداشت شهرضا مشارکت شهروندان و مشارکت بین بخشی را دو بازوی اجتماعی شدن سلامت در جامعه دانست و افزود: باید همه با هم با جدیت این برنامه ها را دنبال کنیم.

وی از تشکیل شورا در محله ها به عنوان شورای سلامت شهر با ریاست شهرداران و زیر مجموعه آن در شورا ی محله عنوان کرد و افزود: کانون سلامت محله محور می تواند موضوع کارگروه سلامت شهرستان را تعیین کند.

تنهایی گفت: کانون سلامت محله یک تشکل اجتماع محور است که توسط مردم ساکن در هر شهر و روستایی شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: افزایش سلامت همه جانبه مردم، افزایش سطح مهارت های آنها در عرصه های مختلف سلامت و اجتماعی شدن مقوله سلامت از اهداف راه اندازی این کانون است.

رئیس شبکه بهداشت شهرضا اظهار کرد: فعالیت کانون سلامت محلات به ویژه در محله های کم برخوردار از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در هر استان و شهرستان برای فراگیر شدن سلامت اجتماعی است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang