کد خبر : 113489 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 13 2018 12:23PM - 2018/06/13
0 نفر 0 نفر

اعضای بدن جوان شهرضایی به بیماران نیازمند جانی دوباره بخشید

سیناخبر- خانواده جوان شهرضایی که دچارمرگ مغزی شده بود با اهدای اعضای بدن او، به بیماران نیازمند جانی تازه بخشیدند.

اعضای بدن جوان شهرضایی به بیماران نیازمند جانی دوباره بخشید

به گزارش سیناخبراهدای عضو را اهدای زندگی خوانده اند و چه بسیارخانواده هایی که جان عزیزانشان در گرو فداکاری و مهربانی دیگران است.

تصادفات رانندگی، وارد آمدن ضربه شدید به سر، سقوط از ارتفاع، غرق شدن در آب، مسمومیت‌ها، خونریزی‌های داخلی مغز و همچنین سکته مغزی از جمله علل شایع مرگ مغزی هستند و امکان بهبودی و بازگشت بیمار مرگ مغزی به هیچ عنوان وجود ندارد.

در مرگ مغزی، خون‌رسانی به مغز متوقف شده، اکسیژن‌رسانی به آن انجام نمی‌گیرد. مغز تمام کارکرد خود را از دست می‌دهد و دچار تخریب غیر قابل برگشت می‌شود. اگرچه پس از مرگ مغزی اعضای دیگر از جمله قلب، کبد و کلیه‌ها هنوز دارای عملکرد هستند، به تدریج طی چند روز آینده از کار خواهند افتاد.اما در صورت رضایت خانواده بیماران مرگ مغزی اعضای بدن بیمارشامل قلب، کلیه ها و کبد می تواند به چندین بیمارنیازمند به پیوند عضو جان تازه ببخشد.

زنده یاد محمدجوادحیدری جوان35ساله شهرضایی بودکه براثر سقوط از درخت دچارضربه مغزی ودر نهایت مرگ مغزی شد.

پدر ومادر داغداراین جوان شهرضایی از باوضو بودن همیشگی وخادم الحسین(ع) بودن فرزندشان گفتند و این که همسایگان چقدر ازنجابت و ایمان وی تعریف می کردند.

هیئتی های هیئت قائمیه شهرضا هم هیچ گاه خدمات وی  را که به عشق سرور وسالارشهیدان حضرت امام حسین (ع) بود فراموش نخواهندکرد.

پدر این جوان مرحوم در گفتگو باسینا خبرگفت: محمدجواد برای هرس شاخه های درخت بالای درخت رفته بود که ناگهان از بالای درخت به پایین پرتاب شد.

فرهاد حیدری افزود: وقتی او را به بیمارستان رساندیم تشخیص ضربه مغزی داده شد و به مدت 4ساعت دراتاق عمل بود وبا وجود تمام تلاش پزشکان بعد ازعمل جراحی مرگ مغزی وی  تایید شد.

حیدری اظهارداشت: پزشکان به ما پیشنهاد دادند که اعضای بدن وی را به بیماران نیازمند اهدا کنیم و با موافقت ما پیکرزنده یاد به اصفهان منتقل شد.

وی درپایان بیان داشت: آرزوی قلبی من این است که مردم هم ازاین کارمن و همسرم این پیام را دیافت کنند که در صورت وقوع چنین حوادثی برای عزیزانشان با اهدای اعضای متوفی حیاتی دوباره به بیماران نیازمندی که هریک عزیز خانواده ای هستند ببخشند.

زنده یادمحمدجوادحیدری با زبان روزه به پیشگاه خدا رفت و با فداکاری خانواده و اهدای اعضای بدنش که باعث بخشیدن جانی دوباره به چندین بیمارنیازمند شد، قطعا راه سعادت را پیمود.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang