کد خبر : 113487 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 13 2018 11:13AM - 2018/06/13
0 نفر 0 نفر

مردادماه، پایان مهلت واگذاری زمین به حاشیه نشینان شهرضا

سیناخبر- رییس اداره راه و شهرسازی شهرضا از ایجاد تسهیلاتی برای واگذاری زمین به برخی از واجدان شرایط در مناطق حاشیه‌ای این شهرستان خبر داد.

مردادماه، پایان مهلت واگذاری زمین به حاشیه نشینان شهرضا

به گزارش سیناخبرغلامرضا سبزواری اظهار کرد: در سالیان گذشته در بعضی مناطق شهرستان به ویژه در منطقه «طالقانی»، افرادی بدون آگاهی از قوانین دولتی، اقدام به تصرف اراضی و ساخت و ساز در آن‌ها کرده‌اند.

وی ادامه داد: در بیشتر این گونه اراضی تصرف شده، ساخت و ساز صورت گرفته به همین دلیل لازم است تدابیری برای احقاق حقوق دولت و استیفای بیت‌المال و مالیات این سازه‌ها انجام شود.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرضا در ادامه افزود: براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی مجوزفروش زمین این گونه واحدهای مسکونی طبق ضوابط و مقررات خاصی صادر شده است.

سبزواری تصریح کرد: متقضیان در صورتی می‌توانند از تسهیلات این طرح استفاده کنند که عملیات ساختمانی آنان تا پایان سال ۱۳۸۳ پایان یافته و به تأیید مراجع ذی‌صلاح رسیده باشد.

وی گفت: متقاضیان باید پنج سال سابقه سکونت در شهرستان شهرضا را داشته، متأهل و حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد؛ همچنین متقاضیان نباید از ۲۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷ تاکنون از امکانات دولتی استفاده کرده باشند.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرضا تأکید کرد: افراد متقاضی واجد شرایط استفاده از تسهیلات این طرح می‌توانند حداکثر تا ابتدای مردادماه امسال با مراجعه به این اداره برای تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی اقدام کنند.

سبزواری با بیان اینکه مهلت قانونی مقرر در این طرح قابل تمدید نیست، تصریح کرد: فروش این زمین‌ها تا ۱۵۰ متر با قیمت منطقه بندی و مازاد بر این متراژ با قیمت کارشناسی ممکن است./ ایمنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang