کد خبر : 103290 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : May 17 2018 11:34AM - 1397/02/27
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا گفت:

کمک به نیازمندان در ماه خدا فراموش نشود

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: کمک به ایتام باید در اولویت باشد همه مردم باید به یتیمان و نیازمندان کمک کنند.

کمک به نیازمندان در ماه خدا فراموش نشود

به گزارش سیناخبر، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ سیف الله یعقوبی  در گردهمایی ائمه جماعت و هیئت امنای مساجد شهرضا در مسجد صدیقه طاهره (س) این شهر گفت: فضای معنوی ماه مبارک رمضان، فرصت مناسبی برای آگاهی از حال فقرا و مستمندان و تلاش برای رفع مشکلات آنان است تا روزه‌داران بتوانند در کنار عبادات خود از توفیق الهی دستگیری از نیازمندان بهره‌مند شوند.

وی کمک به نیازمندان را جلوه زیبایی از ماه رمضان دانست و افزود: یکی از فضیلت‌های بزرگ ماه رمضان در خلال دعا، روزه و تلاوت قرآن چشیدن گرسنگی و تشنگی، گرسنگان و محرومان است که در سایه آن وجدان انسان‌دوستی بیدار می‌شود.

امام جمعه شهرضا گفت: یکصد مسجد فعال این شهرستان برای استقبال از ماه مبارک رمضان غبار روبی و عطر افشانی شد.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: مساجد بهترین پایگاه تربیتی و معرفتی است و بیشترین تاثیر را درشکل گیری فرهنگ و هویت شهرضا داشته است.

وی تصریح کرد: مسجد مهم ترین پایگاه سیاسی و اجتماعی مسلمانان و تبلور انسجام و یکپارچگی آنان محسوب می شود که با ایجاد روح وحدت و یکپارچگی میان پیروان دین اسلام، آنها را به طرف کمال و معنویت سوق می دهد.

امام جمعه شهرضا گفت: از زمان پیامبر اکرم (ص) که سنگ بنای مسجد در اسلام بنا شد، این مکان مقدس هم به محلی برای طاعت و عبادت و هم به مکانی برای رسیدگی به امور مردم معرفی شده است.

حجت الاسلام یعقوبی  با اشاره به این که مزاحمت برای آسایش مردم، به هر شکلی حرام است گفت: پخش هرگونه صدایی جز اذان از بلندگو به بیرون مساجد که موجب اذیت همسایگان شود، توجیه شرعی ندارد و دارای اشکال است.

وی تصریح کرد: مساجد باید ماوای مردم باشند باید درد مردم جامعه را دید و شنید و آن را بر روی منبر دوا کرد چرا که اگر مباحث ما خارج از دردهای مردم باشد، اثر نخواهد داشت.

امام جمعه شهرضا گفت: پاک شدن درون به وسیله معنویات است که مسجد بهترین جایگاه برای این امر است.

حجت الاسلام یعقوبی  گفت: تبلیغات علیه دین زیاد شده باید بتوانیم مقابله کنیم و مسجد بهترین پایگاه برای خنثی کردن توطئه های دشمنان است.

وی تصریح کرد: نوع برخورد امام جماعت مسجد با جوانان و کسانی که در مسجد حضور پیدا می کنند، اخلاق، تدبیر، مدیریت و برنامه ریزی امام جماعت و علاوه بر او، هیات امنای مسجد و نحوه برخورد و رفتارشان در جذب نسل جوان به مسجد موثر باشد.

امام جمعه شهرضا گفت: امسال روز قدس بسیار اهمیت دارد و همه ما باید نسبت به آن احساس مسولیت کنیم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang