کد خبر : 103105 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 24 2018 12:03PM - 2018/04/24
0 نفر 0 نفر

برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست درشهرضا برگزارشد

سیناخبر- به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست باحضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست درشهرضا برگزارشد

به گزارش سیناخبربا دستور شهردار شهرضا برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست با حضور مسئولان شهرستان و با شعار « نه به کیسه های پلاستیکی» در بخشی از منطقه مسکونی سروستان برگزار شد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری در این خصوص گفت : 22 آوريل مصادف با 2 ارديبهشت در تمام دنيا به عنوان روز جهانی زمین پاک نام گذاری شده تا به مردم روي زمين يادآوري شود که نبايد سياره خود "زمين" را فراموش کنند و همچنین در جهت حفظ آن برنامه ریزی شود.

محمد مهدی مولاییان تصریح کرد: اين روز به منظور ايجاد آگاهي جهاني و نيز سپاسگزاري از مواهب زمين و منابع و ذخاير طبيعي آن است که از سوي سازمان ملل متحد نيز هر سال طبق مراسم ويژه اي در سراسر جهان برگزار مي شود که البته با توجه به اهمیت موضوع برنامه های زمین پاک بیشتر به صورت هفتگی برگزار می گردد.

وی در ادامه افزود: شهرداری شهرضا نیز همگام با این حرکت ارزنده و به این مناسبت به دستور شهردار، اقدام به برپائی برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست در بخشی از منطقه مسکونی سروستان  با حضور مسئولان شهرستان کرد که البته حضور  فعال مسئولان عالی رتبه شهرستان در این برنامه و حمایت ایشان از برنامه یاد شده نشان  اهمیت موضوع  می باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری بیان داشت: هدف از برگزاری این برنامه پاسداشت هفته زمین پاک و فرهنگ سازی در زمینه داشتن شهری تمیز در جهت حفظ محیط زیست بود که طی آن مسئولان با جمع آوری زباله های رها شده در طبیعت بر آن تاکید کردند.

مولاییان گفت: شهردارشهرضا در مقدمه این برنامه با اشاره به تاریخچه روز زمین پاک وارائه آماری از حجم زباله های روزانه در جهان اعلام داشت که متاسفانه بالاترین حجم زباله های تولیدی مربوط به مواد غذائی می باشد که این نکته قابل تامل است.

 گفتنی است  امضا و اثر انگشت مسئولان در حمایت از زمین پاک با شعار «من هم زمین را دوست دارم» و«هر اثر انگشت،یک تعهد» و صرف صبحانه سلامت از برنامه های جانبی این مراسم بود./ روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهرشهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang