کد خبر : 102665 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Feb 23 2018 12:32PM - 1396/12/04
0 نفر 0 نفر

بخشدار مرکزی شهرستان شهرضا :

ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی قابلیت های فرهنگی شهرضا به مسافران نوروز است

سیناخبر-بخشدار مرکزی شهرستان شهرضا گفت: ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی قابلیت های فرهنگی، گردشگری و تاریخی شهرضا به مسافران نوروز است.

ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی قابلیت های فرهنگی شهرضا به مسافران نوروز است

به گزارش سیناخبر محسن یونسی در جلسه کمیته هماهنگی امور شهرداری و دهیاری های ستاد خدمات سفر شهرضا ،تصریح کرد : قرار داشتن شهرضا در مسیر شاهراه ارتباطی شمال و جنوب کشور موجب شده که هر  ساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر از این مسیر عبور کند .

یونسی با اشاره به ظرفیت های فراوان فرهنگی ،تاریخی و گردشگری شهرضا و روستا های تابع اظهار داشت :ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی داشته های فرهنگی ، صنایع دستی و پتانسیل های گردشگری به مسافران و مهمانان است . 

مسئول کمیته هماهنگی امور شهرداری و دهیاری ها ستاد خدمات سفر شهرضا با اشاره به تصویب نام شهرضا به عنوان شهر ملی سفال گفت :صنایع دستی به ویژه صنعت سفال و سرامیک شهرضا شهرت جهانی دارد اما در برهه ای از زمان مورد بی توجهی قرار گرفته است .

وی با اشاره به وجود 2 شهرداری و 21 دهیاری در سطح شهرستان تصریح کرد :نقش شهرداری و دهیاری در تامین رفاه مسافران نوروزی بسیار مهم و تاثیر گزار است و باید تمام امکانات شهرستان را به کار گرفت .

بخشدار مرکزی شهرضا تامین امنیت شهر و روستاها را مهم دانست و افزود : همکاری پلیس و نیروی انتظامی در تامین امنیت و اجرای راه های پیشگیری از سرقت به ویژه در ایام نوروز وظیفه همگان است.

یونسی بر ضرورت بحث بازرسی و نظارت از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی تاکید داشت وتصریح کرد :کلیه دستگاه های اداری و خدمات شهرستان با برنامه ریزی صورت گرفته آماده اجرای واحد های نظارتی ویژه ایام نوروز هستند.

وی با اشاره به محل استقرار ستاد رفاه مسافران نوروزی شهرستان در محل کارخانه تاریخی نوین شهرضا گفت:بر اساس هماهنگی و برنامه ریزی صورت گرفته علاوه بر مراکز اقامتی و مهمانپذیری موجود مدارس و مراکز آموزشی شهرها و روستا ها نیز آماده پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی هستند .

بخشدار مرکزی شهرضا نقش پایگاه های سلامت و امنیت جاده ای را در کاهش حوادث و تصادفات مهم دانست و خاطر نشان کرد :با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و محوری ارتباطی شهرستان و حجم بالای تردد وسایل نقلیه در جاده های شهرستان در ایام نوروز ،محل استقرار تعدادی پایگاه  سلامت جاده ای در محور اصفهان ،شهرضا،شیراز و همچنین محور شهرضا،یاسوج بر اساس نظرپلیس راه و سایر دستگاه های ذیربط تعین و آماده سازی خواهد شد.

در پایان یونسی اظهار داشت :چگونگی تامین ما یحتاج عمومی به ویژه میوه شب عید در جلسات کمیته تنظیم بازار ستاد سفر مورد بررسی قرار گرفته و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نمیباشد. 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang