کد خبر : 102664 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Feb 22 2018 10:15AM - 1396/12/03
0 نفر 0 نفر

رییس اداره بهزیستی شهرضا:

امسال یک هزار و22 نفر به کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد مراجعه کردند

سیناخبر- رییس اداره بهزیستی شهرضا گفت: امسال یک هزار و22 نفر به کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد مراجعه کردند.

امسال یک هزار و22 نفر به کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد مراجعه کردند

به گزارش سیناخبر سیدعلی موسوی گفت: اعتیاد سرپرست خانواده، منجر به آسیب پذیری زنان و کودکان می شود و آنان را درگیر پیامدهای اقتصادی و اجتماعی مرتبط با این معضل اجتماعی می کند.

موسوی تصریح کرد: بی توجهی نسبت به نیازهای اساسی در خانواده موجب بروز آسیب های اجتماعی می شود.

وی با اشاره به مراجعه 592 مورد طلاق توافقی و اختلافات خانوادگی به اورژانس اجتماعی شهرضا افزود: بیشترین موارد مراجعه در این زمینه به علت اعتیاد مرد خانواده بوده است.

رییس اداره بهزیستی شهرضا اظهار داشت: بیشترین فراوانی متقاضیان طلاق های توافقی نیز زنان هستند.

موسوی گفت: وقتی کارایی مرد به عنوان سرپرست خانواده از بین برود و نتواند وظایف و مسئولیت های خود را به خوبی ایفا کند نسبت به اعضای خانواده خشونت می ورزد.

وی تصریح کرد: خشونت در ابعاد مختلف جسمانی و روانی، سهل انگاری و غفلت منجر به مراجعه زن خانواده به محاکم قضایی می شود.

رییس اداره بهزیستی شهرضا با بیان اینکه اکثر جلسات آموزش خانواده فقط با حضور زن خانواده یا مادران در مراکز آموزشی مدارس انجام می گیرد، افزود: این جلسات اگر با حضور هر دو والد تشکیل شود تاثیر بیشتری خواهد داشت.

موسوی اظهارداشت:از 750تماس تلفنی با خط 123 ، اعتیاد، اختلافات خانوادگی، مسایل تربیتی کودکان، مشاوره پیش از ازدواج، بیماران اعصاب و روان و کودک آزاری توسط والدین؛ از بیشترین مباحث مطرح شده است.

وی گفت: از 15 مورد کودک آزاری حاد توسط والدین، 7کودک به علت نبود صلاحیت در والدین از خانواده جدا شده و به مرکز بهزیستی اصفهان تحویل شده اند.

رییس اداره بهزیستی شهرضا تصریح کرد: در طول ده ماه گذشته 5هزار و505 جلسه تخصصی با حضور 5کارشناس اداره بهزیستی در قالب خدمات مددکاری اجتماعی، مشاوره ای، روانشناسی و پیگیری قضایی برگزار شده است.

موسوی افزود: در این مدت 2هزار و500 نفر از دانش آموزان و والدین، دانشجویان و سایر اقشار مردم توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی و امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش دیده اند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang