کد خبر : 92589 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : Feb 13 2018 11:06AM - 2018/02/13
0 نفر 0 نفر

مشکلات سهمیه بندی آرد دردهاقان

سیناخبر- در حالی که گفته‌ها، آمار و ارقام گواهی می دهد که مشکلی از بابت تامین گندم و آرد در کشور وجود ندارد اما این روزها نانوایان با سهمیه بندی آرد مواجه شده‌اند.

مشکلات سهمیه بندی آرد دردهاقان

 به گزارش سیناخبرپخت و تامین نان به عنوان یکی از مهمترین کالاهای سبد غذایی خانوارهای ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و ایجاد مشکلات از جمله کمبود آن و یا ایجاد صف های طولانی در این زمینه می تواند، نارضایتی شهروندان را در پی داشته باشد.

کم شدن سهمیه آرد، توزیع نادرست آرد، جمعیت بالای متقاضی برای تهیه نان خانگی و به ویژه عشایر از مشکلاتی است که باید به آنها توجه کرد.

فرماندار شهرستان دهاقان، با اشاره به مشکلات توزیع آرد و اهمیت پخت نان خانگی در این شهرستان، گفت: سیاست‌های توزیع آرد خانگی در سطح شهرستان اجرا شده تا نیاز خانواده‌ها برای پخت نان رفع شود و از طرفی نباید نیاز خانواده‌ها برای امرار معاش نادیده گرفته شود.

علی اصغر قاسمیان با بیان اینکه پخت نان خانگی گام مؤثری در اشتغالزایی شهرستان دهاقان است، خاطرنشان کرد: پخت نان در دهاقان از قدیم در منازل رایج بوده و همچنان نیز ادامه دارد، این اقدام تأثیرات مثبتی داشته و سبب ایجاد رقابت برای پخت نان با کیفیت بالا میان بسیاری از واحدهای صنفی شده است.

قاسمیان تصریح کرد: از آن جایی‌ که سلامت یک اصل مهم تلقی می‌شود، پخت نان خانگی در دهاقان با نظارت بر مسائل بهداشتی و زیر نظر شبکه بهداشت صورت می‌گیرد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دهاقان با اشاره به ارسال کیسه‌های آرد در خارج از ساعات اداری اظهار کرد: توزیع آرد در ساعات غیر اداری به خارج از شهرستان ممنوع است و در صورت مشاهده آردهای غیرمجاز ضبط می‌شود.

حمید جهانبین عرضه نان بدون بسته‌بندی مشخص در مغازه‌های سوپرمارکتی را ممنوع اعلام کرد و گفت: به زودی از عرضه نان خانگی بدون برچسب بهداشت و بسته‌بندی در مغازه‌ها جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه نانوایان باید اجازه بازدید و سرکشی از واحدهای تولدی را به بازرسان شبکه بهداشت شهرستان بدهند، عنوان کرد: شبکه بهداشت شهرستان باید بر تمامی واحدهای نانوایی سطح شهر نظارت داشته باشد و از مکان‌های پخت نان نیز بازررسی به عمل آید.

رییس اتاق اصناف شهرستان دهاقان، با اشاره به کمبود سهمیه آرد در شهرستان اظهار کرد: توزیع آرد از ابتدای سال جاری با مسئولیت اتاق اصناف و نظارت فرماندار بوده است و هر ماه علاوه بر شهرهای دهاقان و گلشن، تنها یک یا دو روستا می‌تواند از آردهای خریداری شده استفاده کنند و این موضوع سبب نارضایتی مردم شده است.

مظفر جهانگیری با بیان اینکه خرید اینترنتی آرد، مشکلات زیادی را برای مردم دهاقان به وجود آورده است، افزود: باتوجه به مشکل بیکاری در شهرستان، درآمد برخی از زنان دهاقان تنها از طریق پخت نان است و منبع درآمد دیگری ندارند.

جهانگیری ادامه داد: در دی ماه گذشته از یک هزار و ۳۰۰ کیسه آرد سهمیه شهرستان تعداد ۵۵۰ کیسه برای شهر دهاقان، ۴۱۰ کیسه برای شهر گلشن و ۳۴۰ کیسه در دو روستای شهرستان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه آرد تنها در شهر دهاقان و گلشن توزیع می شود و رابط ما در روستاها نیز دهیاران هستند، گفت: باتوجه به کمبود سهمیه آرد با اعلام توزیع در شهرستان، صف‌های طولانی تشکیل می شود و به عده ای نیز ممکن است آرد نرسد که تنها راه برون رفت از این مشکل افزایش سهمیه دهاقان خواهد بود./ایمنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang