کد خبر : 239701 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 22 2021 10:30AM - 1400/09/01
0 نفر 0 نفر

تاثیر شگفت انگیز ۶ نوع سبزی در کاهش وزن و لاغری

سیناخبر- در میان تمام سبزیجاتی که به کاهش وزن کمک می کنند، نقش برخی از آنها در از بین بردن چربی های اضافه بدن شناخته شده تر است.

تاثیر شگفت انگیز ۶ نوع سبزی در کاهش وزن و لاغری

در اینجا ۶ گزینه گیاهی که به شما را به اهداف کاهش وزن تان بیشتر نزدیک می‌کنند، معرفی شده اند:

کاهو:  کاهو سرشار از فیبر، ویتامین ث، فولات و منگنز است و احتمال تمایل شما به دسر یا پرس دوم بشقاب غذا را بسیار کاهش می‌دهد.

آووکادو:  دارای مقادیر مناسب اسید‌های چرب غیراشباع تک زنجیره است که در چربی سوزی شکم، نقش دارند. همچنین آووکادو حاوی ۲۰ نوع ماده مغذی ضروری مثل فیبر، پتاسیم، ویتامین‌ای و اسید فولیک است. کسانی که از آووکادو به صورت منظم در برنامه غذایی خود استفاده می‌کنند شکر کمتری مصرف کرده و شاخص توده بدنی و سایز دور کمر آن‌ها نیز کمتر است.

تخم کدو:  حاوی مواد معدنی ضروری مثل آهن، فسفر و منیزیم است و منبع بسیار خوب عنصر روی نیز بشمار می‌رود. تخم کدو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهد.

فلفل سبز : سرشار از ویتامین ث بوده که اثر چربی سوزی دارد. بنابر مطالعات، کسانی که دچار کمبود ویتامین ث هستند، چربی اندوخته بیشتری در بدن خود دارند. پس خوردن میوه‌ها و سبزیجاتی که منبع این ویتامین هستند، می‌تواند بدن را به سوی چربی سوزی سوق بدهد.

کلم پیچ:  این سبزی سرشار از کلسیم است که به چربی سوزی و کاهش سایز کمر کمک می‌کند. کلم پیچ حاوی آهن و لوتئین (ویتامین چشم) است.

لیمو ترش:  بین مصرف لیمو ترش و کاهش وزن رابطه وجود دارد. موقع خرید، لیمو‌هایی رو انتخاب کنید که سفت و نسبت به اندازه شان سنگین باشند و پوست براق داشته باشند و رنگشان هم سبز تیره باشد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang