کد خبر : 239609 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 27 2021 12:09PM - 1400/08/05
0 نفر 0 نفر

آموزش در مدارس عشایری و روستایی شهرستان سمیرم حضوری می‌شود

سیناخبر- مدیر آموزش و پرورش سمیرم گفت: با تزریق ۸۴ درصدی واکسن کرونا به دانش‌آموزان، آموزش در همه مدارس عشایری، روستایی و چند زبانه این شهرستان حضوری می‌شود.

آموزش در مدارس عشایری و روستایی شهرستان سمیرم حضوری می‌شود

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبر محمد نادری سمیرمی در جلسه شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش سمیرم اظهار داشت:علاوه بر این کلاس‌ها و کارگاه‌های فنی، کاردانش و همچنین کلاس اولی‌ها با ۱۵ نفر به صورت نوبتی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش حضوری دارند.

مدیر آموزش و پرورش سمیرم با بیان اینکه ۹۴ درصد والدین خواستار بازگشایی مدارس هستند، اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد محصلان در ماه‌های تحصیل کرونایی دچار استرس، چاقی، بی‌قراری و ترک تحصیل شدند.

نادری ادامه داد: آموزش در بستر مجازی و موبایلی در بهترین حالت خود ۴۰ درصد به شکل مفید محقق می‌شود به گونه‌ای که تنها یک سوم آموزش کسب می‌شود و این موضوع در درس ریاضی کمتر از یک سوم است.

وی همچنین گفت که تامین سرویس در روستاها با بخش خصوصی تحت نظارت دهیاری و در شهرها با شهرداری همان منطقه است.

وی تصریح کرد: ۹۵ میلیون تومان برای تردد دانش‌آموزان و تامین سرویس آنها اختصاص دادیم که به طور متوسط برای هر محصل ۶۵ هزار تومان می‌شود که این مبلغ جوابگوی حتی سه روز رفت و آمد آنها به مدرسه نیست.

رییس آموزش و پرورش سمیرم به ترک تحصیل شماری از دانش‌آموزان به دلیل سختی رفت و آمد و نبود سرویس اشاره کرد و  از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواست همکاری بیشتری با آموزش وپرورش داشته باشند.

اکبر ترابی مدیر امور برق منطقه سمیرم در ادامه این جلسه با یادآوری دیون و بدهی‌های آموزش و پرورش به این اداره، گفت: مبالغ بدهی مربوط به قبل از سال ۹۶ است که آن زمان قانون معافیت از پرداخت قبض برق مدارس تصویب نشده بود.

حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز در شهرستان سمیرم تحصیل می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang