کد خبر : 239524 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 29 2021 11:53AM - 1400/07/07
0 نفر 1 نفر

تامین پایدار آب شرب شهرضا در تابستان قابل تقدیر است

سیناخبر- نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی از تامین پایدار آب شرب مورد نیاز مردم شهرضا در فصل تابستان، به رغم محدودیت منابع آب شرب تشکر کرد.

تامین پایدار آب شرب شهرضا در تابستان قابل تقدیر است

 به گزارش روز چهارشنبه سیناخبر سمیه محمودی در نشستی با مدیرعامل آبفای استان اصفهان و مسئولان شهرضا اظهار کرد: هر چند در تابستان سال جاری شرکت آبفا توانست با برخی از اقدامات فنی و حفر چاه، آب شرب مورد نیاز ساکنان شهرضا را تامین کند اما برای تامین پایدار آب شرب این منطقه در بلند مدت باید برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

وی به وقوع خشکسالی در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: منابع داخلی شهرضا پاسخ گوی نیاز آبی ساکنان این شهرستان نیست و بر این اساس باید زیرساخت های لازم برای تامین پایدار آب شرب شهرضا طراحی و اجرایی شود.

 نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار اجرای 100 درصدی شبکه فاضلاب در شهرضا شد و تصریح کرد: برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و افزایش بهداشت عمومی، اجرای شبکه فاضلاب در این شهر ضروری است و انتظار می رود با سرمایه گذاری بخش خصوصی در آینده نزدیک اجرای شبکه فاضلاب در منطقه به طور کامل اجرا شود.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مورد تامین پایدار آب شرب شهرستان شهرضا در تابستان گفت: امسال با حفر سه حلقه چاه و تجهیز هفت حلقه چاه دیگر توانستیم به تبعات ناشی از بحران کم آبی در این منطقه غلبه کنیم.

هاشم امینی با اشاره به سایر اقدامات فنی برای تامین پایدار آب شرب شهرضا گفت: از سال گذشته تاکنون 6 کیلومتر اصلاح شبکه فرسوده آب در شهرضا و روستاهای اطراف آن انجام شده که نقش بسیار موثری در کاهش هدر رفت و  تامین آب شرب پایدار منطقه داشته است.

وی از اجرای سیستم تله متری در تاسیسات آبرسانی شهرضا خبر داد و عنوان کرد: استفاده از این سامانه و اصلاح خطوط فرسوده انتقال آب تاثیر به سزایی در توزیع عادلانه آب در این منطقه داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش آب شرب شهرضا را از نظر بهداشتی سالم و مطابق با استانداردهای تعریف شده ارزیابی کرد و گفت: نهادهای ذی صلاح با نظارت های مستمر، آب شرب شهرضا را سالم و بهداشتی اعلام کرده اند و اختلاط آب چاه ها موجب کاهش میزان هدایت الکتریکی و افزایش کیفیت آب در تمام نقاط این شهرستان شده است.

امینی افزود: در سال جاری با اقدامات صورت گرفته 15 لیتر برثانیه به تولید آب در شهرضا نسبت به سال گذشته افزوده شده است که همین اقدامات، تامین پایدار آب شرب شهرضا را در تابستان به همراه داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این که تاکنون 44 درصد شبکه فاضلاب شهرضا اجرا شده است افزود: طول شبکه فاضلاب مورد نیاز شهرضا 587 کیلومتر است که 256 کیلومتر آن اجرا شده و 331 کیلومتر آن باقی مانده است و انتظار می رود با سرمایه گذاری بخش خصوصی بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن، اجرای شبکه فاضلاب این شهر را تکمیل کرد و تصفیه خانه فاضلاب شهرضا را نیز توسعه داد.

منبع: خبرگزاری موج

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات

م

1400/07/08

بابا شهرضا از نظر واگذاری و احداث خط لوله فاضلاب خیلی عقبه حالا هی مسئولان از همدیگه تشکر کنند و هی وعده سرخرمن بدهند اینا که برای شهر شبکه فاضلاب و آب شرب پایدار نمیشه

Designed and Powerd by Afrang