کد خبر : 239504 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Sep 23 2021 11:59AM - 1400/07/01
0 نفر 0 نفر

پویش«به تو از دور سلام» در اربعین حسینی در شهرضا اجرا می شود

سیناخبر- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا گفت: پویش«به تو از دور سلام» و قرائت همگانی زیارت اربعین در روز اربعین حسینی در منازل، مجالس مذهبی، حسینیه ها و هیئات مذهبی شهرستان شهرضا اجرا می شود.

پویش«به تو از دور سلام» در اربعین حسینی در شهرضا اجرا می شود

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبرحجت الاسلام محمدحسن رهایی گفت: حماسه عظیم راهپیمایی اربعین حسینی هر ساله با هدف عرض ارادت به قیام عاشورا با حضور خیل کثیر عاشقان آن حضرت در کشور عراق و در مسیر نجف تا کربلا انجام می شد.

حجت الاسلام رهایی افزود: یکی از مصادیق حقیقی و عینی پیاده روی اربعین «حب الحسین(ع) یجمعنا» بود که ذیل این باور مردم از سراسر دنیا در این راهپیمایی آئینی حضور به هم می رساندند.

وی افزود: بر اساس تصمیم دولت عراق و ستاد ملی کرونا ایران ، امسال بسیاری از عاشقان و شیفتگان آن حضرت که همه ساله عرض ارادت خود را در قالب پیاده روی مسیر نجف تا کربلا نشان می دادند  از حضور در این پیاده روی عظیم محروم شدند.

وی با اشاره به اجرای پویش به تو از دور سلام در شهرستان شهرضا عنوان کرد: با اجرای این پویش همگانی، امسال تمام شیفتگان و علاقمندان به امام حسین(ع) در روز اربعین برای عرض ارادت به ساحت ملکوتی سید و سالار شهیدان زیارت اربعین را در منازل، مجالس روضه، حسینیه ها و هیئات مذهبی قرائت می کنند.

حجت الاسلام رهایی ضمن تاکید بر خودداری از هر نوع شبیه سازی حرکت عظیم مردمی «از نجف تا کربلا» و این که هیچ مراسم و حرکتی در هیچ مکانی و تحت هر عنوانی، جایگزین آن حرکت عظیم میلیونی نخواهد شد، اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر موانع حضور شیفتگان و ارادتمندان آستان  قدسی حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)در این پیاده روی برطرف گردد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang