کد خبر : 239238 دسته : حوادث
تاریخ انتشار : Jul 20 2021 9:20AM - 1400/04/29
0 نفر 0 نفر

سیل اخیر در شهرستان سمیرم خسارت جدی به دنبال نداشت

سیناخبر-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده خسارات جدی ناشی از سیل به سمیرم وارد نشد و فقط یک چادر عشایری در بخش پادنای وسطی سمیرم را آب برد که هلال احمر به صورت ویژه ورود و کمک کرد.

سیل اخیر در شهرستان سمیرم خسارت جدی به دنبال نداشت

به گزارش روزسه شنبه سیناخبر  منصور شیشه‌فروش اظهار داشت: سازمان هواشناسی از 24 ساعت قبل از بارندگی پیش بینی کرد و به همه بخش‌های امدادی، امور عشایر و فرمانداری‌ها اعلام شد دامداران و عشایر در مراتع و ارتفاعات حضور پیدا نکنند و دام‌ها را از کوهپایه‌ها خارج کنند.

شیشه فروش افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده خسارات جدی وارد نشد فقط یک چادر عشایری در بخش پادنای وسطی سمیرم را آب برد که هلال احمر به صورت ویژه ورود و کمک کرد.

وی با بیان اینکه آب در معابری که پیش بینی شده بود حرکت کرد، گفت: خوشبختانه خسارات جانی در این سیل گزارش نشد و  باران باعث خنک‌تر شدن دمای هوا به صورت موقت شد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: طرح‌های آبخیزداری با اقلیم خشک و نیمه خشک بسیار مهم است در حالی که بارندگی در استان کم است و حدود 107 میلیمتر بارندگی داشتیم طرح‌های آبخیزداری کمک کرده تا این موضوع کنترل شود.

منصورشیشه فروش تصریح کرد: در سه سال گذشته 87 طرح آبخیزداری بالغ بر 150 میلیارد تومان در 300 هزار هکتار از اراضی استان اصفهان اجرا شده که اگر اجرا نشده بود روان‌آب‌ها خسارات بسیاری را در جوشقان، سمیرم و منظریه وارد می‌کردند.

شیشه فروش با اشاره به اینکه وسعت استان اصفهان زیاد است، اظهار داشت: استان برای  2 هزار کیلومتر طرح آبخیزداری  نیاز به اعتبار سازمان جنگل‌ها دارد و تقریبا 500 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری مابقی پهنه استان نیاز است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang