کد خبر : 239223 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 17 2021 10:11AM - 1400/04/26
0 نفر 0 نفر

۵ چیزی که می‌توانید آن‌ها را با سیب زمینی تمیز کنید

سیناخبر- سیب زمینی یکی از پرکاربرد‌ترین و در عین حال خوشمزه‌ترین مواد غذایی است اما تنها کاربرد آن خوردن نیست بلکه می‌تواند در تمیزکاری نیز به کمک شما بیاید.

۵ چیزی که می‌توانید آن‌ها را با سیب زمینی تمیز کنید

وقتی از سیب زمینی صحبت می‌شود، کار‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با آن انجام دهید. ما در اینجا ۵ چیزی که می‌توانید با سیب زمینی تمیز کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. عینک: اگر از عینک استفاده می‌کنید می‌دانید که بخار گرفتن شیشه‌های آن می‌تواند بسیار آزار دهنده و گاهی اوقات حتی خطرناک باشد. به خصوص در شرایط کنونی که همه افراد مجبور به استفاده از ماسک صورت هستن،د بیش از پیش مطرح می‌شود.

برای اجتناب از این اتفاق می‌توانید یک عدد سیب زمینی را به داخل لنز‌های عینک خود مالیده تا نشاسته آن مانع از ایجاد بخار شده و یک دید مناسب را برای شما به ارمغان آورد.

۲. زنگ زدگی: زنگ زدگی وسایل مانند قیچی می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. برای تمیز کردن آن تنها کافی است مقداری سیب زمینی خورد شده، جوش شیرین و مایع ظرفشویی را مخلوط کرده و تمامی زنگ زدگی‌ها را با این ترکیب به راحتی از بین ببرید.

۳. جمع کردن خرده‌های شیشه: هنگامی که وسیله شیشه‌ای می‌شکند خرده‌های آن همه جا پخش شده و تمیز کردن آن کار بسیار سختی است. برای این کار می‌توانید یک سیب زمینی را از وسط نصف کرده و روی محلی بکشید که در آنجا خرده شیشه‌ها ریخته شده اند. خواهید دید که با راحتی همه آن‌ها را جمع می‌کند.

۴. ظروف فلزی: بسیاری از ظروف آشپزخانه مانند قاشق‌ها پس از مدتی دچار لکه‌های زشتی می‌شوند. سیب زمینی را در آب جوشانده و قاشق‌های خود را به مدت یک ساعت درون آن قرار دهید. نشاسته به خوبی می‌تواند تمامی لکه‌ها را از بین ببرد.

۵. لکه‌های کوچک: سیب زمینی می‌تواند لکه‌های کوچک و به خصوص لکه چربی را از روی پیراهن شما پاک کند. تنها کافی است یک سیب زمینی خام را نصف کرده و بر روی لکه بکشید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang