کد خبر : 239045 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 9 2021 10:55AM - 1400/03/19
0 نفر 0 نفر

طرح جامع گیاهان دارویی راهکاری برای بهبود اقتصاد کشاورزان سمیرم است

سیناخبر- نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه طرح جامع گیاهان دارویی راهکاری برای بهبود اقتصاد کشاورزان است،گفت: ایجاد ایستگاه تحقیقات کشاورزی و آبیاری کم فشار وقطره ای در دستور کار است.

طرح جامع گیاهان دارویی راهکاری برای بهبود اقتصاد کشاورزان سمیرم است

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبر اصغر سلیمی در  تشریح دیدار با وزیر کشاورزی گفت: تخصیص اعتبار قنوات،افزایش سهمیه تراکتور،کمک به کشاورزان صدمه دیده از خشکسالی،طرح جامع گیاهان دارویی شهرستان، ایجاد ایستگاه تحقیقات کشاورزی  و آبیاری کم فشار وقطره ای، مشکلات صادرات سیب درختی و افزایش سهمیه کود اوره در این دیدار  مورد واکاوی قرارگرفت.

نماینده مردم سمیرم در مجلس  شورای اسلامی با بیان اینکه طرح جامع گیاهان دارویی شهرستان سمیرم در اولویت قرار  بگیرد تصریح کرد: ایجاد ایستگاه تحقیقات کشاورزی و آبیاری راهکاری اساسی برای استفاده بهینه  از  منابع آبی تلقی می شود.

وی ادامه داد: مشکلات صادرات سیب درختی و افزایش سهمیه کود اوره از مسائلی که می بایست با راهکارهای کارشناسی شده مرتفع شود.

سلیمی افزود: تخصیص اعتبار قنوات  راهکاری اساسی برای بهبود اقتصاد کشاورزان است بنابراین این مهم نیازمند برنامه ریزی تولید  محور  است تا به سر منزل مقصود برسد.

وی در پایان یادآورشد: با اتکا  به اقتصاد کشاورزی  نه تنها می  توان نرخ بیکاری را در کشور کاهش داد بلکه می توان شاخص اقتصادی را نیز به سطح قابل قبولی رساند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang