کد خبر : 218202 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 5 2020 11:17AM - 1399/07/14
0 نفر 0 نفر

در پرتو ستارگان

شهید حبیب الله ثقفی

سیناخبر- شهید حبیب الله ثقفی فرزند حاج حیدر در شهرضا میان خانواده‌ای متدین در تاریخ 20/11/1335 پا به عرصه وجود گذاشت.

شهید حبیب الله ثقفی

در دوران کودکی به همراه خانواده و پدرش که پاسبان بود به اصفهان رفتند و تحصیلات خود را از ابتدایی تا سوم دبیرستان در آنجا گذرانید، سپس به شهرضا آمد و تحصیلات خود را تا دیپلم در هنرستان صنعتی شهرضا گذراند.

 پس از آن به انستیتو تکنولوژی اصفهان راه یافت. با رسیدن به سن سربازی برای رفتن به خدمت اقدام کرد و در تبریز خدمت خود را گذراند و چون در آنجا چندین مرتبه بر علیه رژیم پهلوی اقدام نمود او را به سنندج منتقل کردند و خارج از پادگان برای او منزلی در نظر گرفتند تا با دیگر سربازان در تماس نباشد.

شهید ثقفی فردی متدین و برای روحانیت شیعه احترام خاصی قائل بود.

 در انجام فرائض دینی، نماز جمعه و جماعت و دعای کمیل شرکت داشت و به انجام واجبات اهمیت فراوان می‌داد.

 با پیروزی انقلاب اسلامی چون عاشق امام و انقلاب بود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و برای سرکوب شورشیان به کردستان اعزام شد.

سرانجام در تاریخ 1358/07/11 در مهاباد به همراه سه نفر از همراهان خود به دست ضد انقلاب داخلی شهید شد. پیکر او را به شهرضا منتقل کردند و پس از تشییع در گلستان شهدای شهرضا به خاک سپردند.

وصیت نامه شهید گرانقدر حبیب الله ثقفی:

برای من ناراحت و نگران نباشید، این راهی است که حضرت امام حسین علیه السلام پیش روی ما گذاشته است و ما هم راه او را می‌پیمائیم.

من به اراده خود و آگاهانه به این دیار اعزام شده‎‌ام و برای یک لحظه هم پشیمان نیستم و برعکس روز به روز خوشحال ترم که توانستم در این راه مقدس قدم بگذرام و شما نیز باید به این امر مفتخر باشید.

همچنین وصیت می‌کنم هرچه مال دارم و پولی که از کارکردن به دست آورده‌ام به مادرم بدهید تا هرطور خواست خرج کند، این وصیت نامه را وقتی عازم کردستان بودم نوشته‌ام.

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang