کد خبر : 207923 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 28 2020 6:04PM - 1399/05/07
0 نفر 0 نفر

در پرتو ستارگان

شهید فضل الله اباذری

سیناخبر- شهید فضل الله اباذری فرزند حاج قاسم در تاریخ 1341/ 11/ 27 در شهرستان شهرضا دیده به جهان گشود.

شهید فضل الله اباذری

 پدر فضل الله کشاورز بود. وقتی 7 ساله شد تحصیلات ابتدایی را آغاز کرد و به مدرسه امیر کبیر رفت، بعد از آن سه سال تحصیلی راهنمائی را در مدرسه ولی عصر کنونی  پشت سر گذاشت و در سال 1356 که مبارزات مردم بر علیه رژیم شروع گردید در تظاهرات شرکت می‌کرد و درس را کنار گذاشت و می‌گفت فعلا وقت مبارزه است و درس خواندن از زمانی شروع می‌شود که امام از پاریس می‌آیند و انقلاب پیروز شود.

 بعد از پیروزی انقلاب، شهید پایگاه مقاومت بسیج را در محله پایه گذاری کرد و بدین جهت پس از شهادت پایگاه به نام شهید اباذری نامیده شد.

ایشان در کمیته تقسیم مصالح ساختمانی از طرف فرمانداری به کار مشغول شد و در تهیه مصالح ساختمانی برای نیازمندان فعالیت می‌کرد و همزمان برای سال اول دبیرستان ثبت نام کرد و در مدرسه موفق نبود. می‌گفت فعلا برای جمهوری اسلامی باید کار شبانه روزی انجام داد و به فعالیت های خود در کمیته ادامه داد.

 شهید با پدر و مادر به نحو احسن رئوف و مهربان بود، با مردم و بستگان با مهربانی و خوشروئی رفتار می کرد و نسبت به فرزندان یتیم بسیار حساس و با عاطفه بود.

بعد از شروع جنگ به پدر اصرار می‌کرد تا اجازه دهد به جبهه برود ولی پدر می‌گفت هر وقت درست تمام شد و دیپلم گرفتی می‌توانی به جبهه بروی ولی روح انقلابی او دل به درس نمی‌داد و رضایت نامه را از بسیج گرفت و به خانه آورد.

پدر مخالف رفتنش بود ولی با اصرار مادر سرانجام رضایتش را اعلام کرد و گفت تو را به علی اکبر حسین (ع) بخشیدم.

 شهید با خوشحالی تمام خود را برای گذراندن دوره آموزش نظامی  آماده کرد و سپس راهی جبهه شد و در عملیات فتح المبین شرکت کرد.

 سپس به مرخصی آمد و ناراحت بود که چرا با همرزمانش شهید نشده بود. او مجدداً به جبهه بازگشت و سرانجام در تاریخ 1361/ 2/ 16 در فتح خرمشهر در اثر اصابت ترکش به سر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت نامه شهید گرانقدر فضل اله اباذری

بسم اله الرحمن الرحیم

به نام نامی آنکه روزی مرا آورد و روزی هم می‌برد.

 با سلام بر قطب دایره امکان حضرت حجت ابن الحسن عسکری (عج) و با درود بی‌کران بر روان پاک شهیدان راه حق و آزادی و با سلام گرم من بر رهبر کبیر انقلاب، این یاور مستضعفان و با سلام بر تمامی رزمندگان اسلام.

و سلام بر تو ای پدر عزیز و مادر مهربان و تحسین و آفرین برتو ای مادر که چنین فرزندی را تحویل جامعه دادی.

من می‌روم و اگر لیاقت شهادت را دارم شهید می‌شوم و راهی را می‌روم که هیچ ناهمواری در آن نیست. راهی را می‌روم که مشتاق آن هستم، راهی را می‌روم که حسین بن علی (ع) و یاران با وفای آن رفتند.

راهی را می‌روم که علی اکبر و علی اصغر رفتند و شما ای بازماندگان من هیچ ناراحت برای من نباشید گرچه شهید شدم من قبول شدم و شما مردود و شما باید خود را بسازید تا شما هم قبولی به دست آورید.

 مادر مهربان و پدر عزیز می‌دانم که محبت پدر و مادری زیاد است ولی باشد خداوند به شما صبر عنایت کند.

 من شهید می‌شوم و هیچ گریه و شیونی برای من نکنید و ای خواهر مهربانم و ای برادران دلسوزم؛ گریه برای من نکنید.

خواهرانم شما در فاتحه من زینب وار باشید و شیون و زاری نکنید. من راهی را می‌روم که  علاقه شدید به آن دارم و باید بروم که خداوند گناهان مرا بخشیده باشد که می‌روم و اگر لیاقت اینچنین راهی را داشته باشم می‌روم.

 و ای بازماندگان من، ما پیروزیم و پیروز خواهیم بود.

پدر، مادر، برادر، خواهر تا آنجا که می‌توانید بکوشید برای اسلام و هدفتان الله باشد هر کاری می‌کنید برای خدا باشد تا در تمام کارهایتان پیروز و سربلند باشید و در دعا و نیایشهایتان تا آنجا که می‌توانید رهبر را دعا کنید و فراموشتان نشود واین دعا را بکنید، خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار.

پدر عزیز من از نظر ثروت و وسایل هیچ چیزی ندارم ولی باید 3 سال نماز و روزه بدهی برای من بگیرید.

پدر، منصور جان را تا آنجا که می‌توانی به درس ببر تا درسش را بخواند، شما علاقه زیادی به آن دارید و می‌دانم او را خیلی دوست دارید پس کاری کنید که یتیمی زیاد به او اثر نکند اجر آنرا خدا می‌دهد.

پدر و مادر هر موقعی خواستید یادی از من بکنید نوار انقلابی شهیدم من شهیدم من را برای من بگذارید که زیاد علاقه به آن دارم.

 برادرم رمضان را هر چه زودتر زن بدهید تا سرو سامانی برای زندگیش بگیرد و باز هم اظهار می کنم، تمنا می کنم، خواهش می‌کنم ای مادر و ای پدر و ای خواهر و ای برادر هیچ گریه زاری و ناراحتی برای من نکنید.

من خیلی ناراحتم اگر گریه برای من بکنید. عرضی ندارم خدا نگهدار شما باشد به امید پیروزی نهائی. والسلام علیکم و رحمت اله و برکاته .

و شما ای برادران پاسدار شما ای نگهدار اسلام، شما ای پاسدار خون شهدا، به خدا قسم تا آنجا که خون در بدن دارید و جان بر کف دارید نگذارید اسلام را از دست ما بگیرند، جهاد کنید، کوشش کنید و این بعثیان را نابود و ذلیل گردانید و چنان مشت محکمی بر دهان این یاوه گویان داخلی و خارجی بزنید.

سلام بر تمام پاسداران اسلام از اول تا آخر دیگر عرضی ندارم، سلام مرا به پدر و مادرم برسانید و فقط به آنها دلداری بدهید که ناراحت نباشند.               خدا نگهدار

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.                  

فضل الله اباذری 1361/ 01/ 24

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang