کد خبر : 197042 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 13 2020 2:26PM - 1398/10/23
0 نفر 0 نفر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا:

هنرمندان در کنار مردم باید مشارکت سیاسی فعال داشته باشند

سیناخبر - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا گفت: هنرمندان در کنار مردم باید مشارکت سیاسی فعال داشته باشند.

هنرمندان در کنار مردم باید مشارکت سیاسی فعال داشته باشند

به گزارش خبرگزاری سیناخبر، سعید طبیبان در نشست صمیمی تعدادی از هنرمندان شهرضایی با مسئولان شهرستان برای بیان مشکلات در شهرضا اظهار داشت: سایت گردشگری و صنایع دستی شهرضا با نام شهرضا اینفو توسط عماد الدین منصف ده سال قبل در شهرضا با هدف معرفی صنایع دستی و مناطق گردشگری شهرضا به کل کشور راه اندازی شده است.

وی زبان هنر را بهترین، گویاترین و ملموس‌ترین زبان برای ارائه مفاهیم فرهنگی دانست و افزود: هنر بهترین ابزار برای ایجاد، بهبود و تقویت رفتارهای مثبت در جوانان و نوجوانان است.

نقش هنر در تنظیم رفتار انسان‌ها

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا بیان داشت: مهمترین خاصیت هنر این است که جامعه را تلطیف و رفتار انسان‌ها را تنظیم می‌کند.

وی گفت: نقش هنر و هنرمندان در این زمینه بسیار پراهمیت است و اکنون که مسئولان با درک درست از این نقش هنرمندان را به یاری فراخوانده‌اند وظیفه ما هنرمندان تلاش در جهت بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های هنری در بیان درست معضلات و مشکلات آسیب‌های اجتماعی، ارائه راه حل و برانگیختن جامعه در مبارزه با آن است.

طبیبیان با بیان اینکه مردم نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت خود دارند، تصریح کرد: مردم ولایتمدار شهرضا در عرصه‌های خطیر و سرنوشت ساز از دوران انقلاب اسلامی تاکنون هوشیاری و بیداری خود را ثابت کرده‌اند و در این دوره انتخابات نیز حضور باشکوه در پای صندوق‌های رأی خواهند داشت.

هنرمندان نسبت به سرنوشت و مملکت خود بی تفاوت نیستند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا گفت: هنرمندان با حضور به موقع خود در تمامی عرصه‌ها و وقایع ملی ثابت کرده‌اند که نسبت به سرنوشت و مملکت خود بی تفاوت نیستند و دوست دارند در تصمیم گیری ها برای آینده این مرز و بوم سهیم باشند.

طبیبیان با اشاره به تأثیر فراوان هنرمندان در حضور حداکثری مردم در انتخابات، گفت: هنرمندان کارگردانان سینما و تئاتر، نوازندگان، خوانندگان، آهنگسازان، نقاشان، خوشنویسان و غیره با ساخت و اجرای آثار فاخر هنری در طول انقلاب و زمان جنگ و پس از آن ثابت کرده‌اند که همیشه در عرصه حضور دارند و می‌توانند تأثیرگذار باشند چراکه فیلم‌ها و سرودهای زمان انقلاب و جنگ گواه این مدعاست.

وی خاطرنشان کرد: باید در این ایام هنرمندان و دست اندرکاران فرهنگ و هنر فعال‌تر باشند و با فعالیت خود جامعه را به شور و شوق بیاورند و بیش از پیش به مردم روحیه و نشاط بدهند.خبرگزاری مهر

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang