کد خبر : 196916 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 25 2019 12:52PM - 1398/10/04
1 نفر 1 نفر

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا:

6 هزار و 882نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند در شهرضا ثبت نام کردند

سیناخبر- رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی گفت: از ابتدای سال تاکنون 6 هزار و 882نفر برای دریافت کارت ملی در شهرضا ثبت نام کردند

6 هزار و 882نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند در شهرضا ثبت نام کردند

به گزارش سیناخبر علی صدری تصریح کرد: از ابتدای طرح صدور کارت ملی هوشمند تاکنون،  127 هزار و 859 نفر در شهرضا  واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند بوده اند که از این تعداد 114هزار و 943 نفر یعنی 90درصد افراد واجد شرایط برای ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام کردند.

صدری افزود : از ابتدای طرح تاکنون، تعداد کل کارت های صادر شده وآماده تحویل 99هزار و 225 کارت بوده که از این تعداد متقاضیان  98 هزار و 223 کارت را دریافت کردندو مابقی برای دریافت کارت به دفاتر پیشخوان یا اداره پست مراجعه نکردند.

وی درمورد علت صادر نشدن 15هزارو 718 کارت ملی هوشمنددر شهرضا گفت: سازمان ثبت احوال در سال 1396  و ابتدای سال 1397 فراخوان صدور کارت هوشمند ملی را اعلام کرد، در این زمان مراجعه مردم بسیار بالا بود و در این مدت , کارت‌های زیادی صادر شد اما مشکلاتی مانند افزایش قیمت و بالارفتن هزینه ها باعث شد با کمبود کارت خام مواجه شویم.

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا تصریح کرد: به همین دلیل به سمت تولید این کارت‌ها در داخل کشور رفتیم، فرایند اولیه به خوبی پیش رفته و تولید کارت ملی هوشمند ایرانی آغاز شد اما به دلیل اینکه باید فرایندهایی مثل مقاومت را طی کند قدری زمان ‌بر بود.

صدری بابیان اینکه نمونه داخلی کارت هوشمند ملی که از آبان ماه سال 1397 آماده تحویل شد هیچ تفاوتی با نمونه وارداتی آن نداشته و مشابه نوع خارجی بوده،گفت:  علایم، ظرفیت و نکات فنی در کارت های ملی هوشمند داخلی پیش‌بینی شده اما هنوز با مشکل تولید انبوه آن مواجه هستیم که امید است باتکیه بر دانش و فن آوری داخلی رفع شود.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه‌ای که با دستگاه‌های اجرایی به امضا رسیده و به صورت بخشنامه امضا شده ، از اول خرداد ماه سال 1398 افرادی که برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده و هنوز کارت خود را دریافت نکرده اندو رسید ثبت نام کارت هوشمندملی خود را دارند، می‌توانند با همان رسید از دستگاه‌های مختلف خدمات بگیرند.

ریییس اداره ثبت احوال شهرضا  با اشاره به اینکه از فروردین سال ۹۸ تمامی کارت‌های نمونه قدیم از درجه اعتبار ساقط شدند و دیگر تمدید نخواهند شد،گفت: کارگروهی در دولت برای کاربردی شدن کارت هوشمند ملی تشکیل شده، تفاهم‌نامه با بانک و برخی سازمان‌ها داریم تا از کارت های ملی هوشمند استفاده شود ، همچنین برنامه تجمیع کارت هوشمند را خواهیم داشت چرا که نباید مشابه آن صادر شود.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات

کریم

1398/10/03

ممنون از اطلاعاتی که دادید

Designed and Powerd by Afrang