کد خبر : 176560 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 5 2019 10:25AM - 1398/06/14
0 نفر 0 نفر

برنامه‌ریزی برای افزایش نشاط اجتماعی در کشور ضروری است

سیناخبر- نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌ریزی برای افزایش نشاط اجتماعی در کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است.

برنامه‌ریزی برای افزایش نشاط اجتماعی در کشور ضروری است

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبراصغر سلیمی پیرامون اهمیت نشاط در جامعه اظهار داشت: انسان ها برای آنکه انگیزه ای برای ادامه فعالیت های خود داشته باشند نیازمند امید و نشاط و شادابی هستند. مطمئنا بدون نشاط، شادی و امید روزمرگی ما دچار مشکل می شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نشاط و شادی یک احساس اپیدمی است. خمودگی، عبوس بودن و نارضایتی نه تنها برای خود فرد مشکل آفرین می شود بلکه این احساس و این مشکل به دیگران نیز انتقال می یابد همانگونه که شادی، و گشاده رویی بر دیگران تاثیر دارد. بسیار پیش می آید که در مراجعات دیگران به ما ممکن است کاری از ما بر نیاید اما گشاده رویی ما، خود گویای این است که ما تلاش خود را کردیم ولی نتوانسته ایم مشکل فرد را حل کنیم.

سلیمی از تاثیر نشاط بر روی همه ابعاد زندگی اجتماعی گفت و افزود: مطمئنا هیچ دینی شادی را از انسان منع نکرده است اما متاسفانه سمپاشی ها، نظام مبتنی بر بروکراسی، قوانین دست و پاگیر و غیره در جامعه ای مثل اصفهان گذشته از تاثیر منفی بر روی روحیه و روان مردم، بر افرادی که می خواهند در این جامعه سرمایه گذاری کنند نیز تاثیر می گذارد و به دنبال آن بر روی مسئله اشتغال و همینطور دومینووار بر همه ابعاد زندگی اجتماعی اثرگذار است.

 وی درباره ضرورت کار روی مسئله شادی عمومی تصرح کرد: همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است. مسئله شادی امروز در حد یک نیاز و یک ضرورت است اما هنوز تبدیل به یک معضل نشده و فرصت برای پیشگیری وجود دارد. پیشگیری از درمان آسان تر، کم هزینه تر و بهتر است و مسئولان بایستی تا این مسئله به یک معضل تبدیل نشده برای آن فکری کنند چراکه پس از آن وارد فاز درمان می شود و گران تر و سخت تر و بی کیفیت تر است.

سلیمی کشورهای شاد را مثال زد و ادامه داد: چه بسا کشورهایی که شرایط بدتر از کشور ما دارند ولی روحیه شادی عمومی و نشاط اجتماعی این کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار داده است و چه بسا کشور هایی که وضعیت بسیار بدتر از ایران داشته اند ولی همین روحیه نشاط اجتماعی عاملی شده که امروز این کشورها جزء برترین اقتصاد های جهان و در رده کشور های توسعه یافته باشند.

منبع: خبرگزاری شبستان

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang