کد خبر : 176047 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 17 2019 9:13AM - 1398/03/27
0 نفر 0 نفر

کارخانه نوین شهرضا به‌عنوان میراث معماری ایرانی تملک می‌شود

سیناخبر- رئیس اداره راه و شهرسازی شهرضا با اشاره به پیگیری تملک کارخانه نوین در بافت ناکارآمد شهری به‌عنوان یک میراث معماری فوق‌العاده و باارزش گفت: جلسات کمیته احصای مشکلات کارخانه نوین شروع شده و در صورت حل موانع کارخانه تملک می‌شود.

کارخانه نوین شهرضا به‌عنوان میراث معماری ایرانی تملک می‌شود

به گزارش روز دوشنبه سیناخبرغلامرضا سبزواری با اشاره به بازآفرینی شهری در شهرستان شهرضا اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم که در سطح کلان کشور حائز اهمیت است مبحث بازآفرینی شهری است که در دولت به‌صورت ویژه مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت تسهیلات مناسبی برای نوسازی بافت فرسوده و بهسازی سکونتگاه‌های غیررسمی اختصاص داده است، افزود: در شهرستان شهرضا 350 هکتار بافت فرسوده و 6 سکونت‌گاه غیررسمی با مساحتی حدود 263.4 هکتار وجود دارد که فعالیت‌هایی در راستای ارتقاء و توانمندسازی آن انجام شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرضا با ابراز اینکه بهسازی محلات حاشیه‌ای شهرستان شهرضا از سال 96 و با آغاز عملیات اجرایی ساخت یک مجموعه ورزشی در ورزشگاه تختی آغاز شد، گفت: احداث این مجموعه ورزشی در محله حکیم قشقایی با اعتباری بیش از 13 میلیارد ریال با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرضا انجام شد و به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به حذف لامپ‌های رشته‌ای و جایگزینی لامپ‌های led در 6 سکونت‌گاه غیررسمی شهرضا با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال با همکاری شرکت برق اضافه کرد: پیگیری احداث یک باب مجموعه آموزشی ورزشی با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس در محله شهید چاووشی که کلنگ‌زنی آن با حضور معاون وزیر انجام شد و مناقصه و تعیین پیمانکار در آینده نزدیک انجام می‌شود.

سبزواری با اعلام پیگیری تملک کارخانه نوین در بافت ناکارآمد شهری به‌عنوان یک میراث معماری فوق‌العاده و باارزش، خاطرنشان کرد: جلسات کمیته احصای مشکلات کارخانه نوین شروع شده و در صورت حل موانع، کارخانه تملک می‌شود.

وی با اظهار اینکه تکمیل پروژه 6خطه‌شدن محور شهرضا به اصفهان و به‌عکس به‌طول 10 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال انجام شده است، افزود: پروژه 6خطه‌شدن محور شهرضا به اصفهان و محور شهرضا به مبارکه به‌منظور روکش آسفالت تحویل اداره راهداری شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرضا با بیان اینکه شهرستان حدود 250 میلیون مترمربع اراضی دولتی در اختیار دارد که به‌منظور اجرای طرح‌های عمرانی در اختیار متقاضیان حقیقی و حقوقی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: در سال گذشته تعداد 100 برگ سند مالکیت به‌مساحت 500 هزار مترمربع و به‌ارزش 100 میلیارد ریال اخذ شد.

وی با اشاره به واگذاری اراضی دولتی با کاربری صنعتی و کارگاهی و خدمات رفاهی به‌مساحت 300 هزار مترمربع و به‌ارزش 9 میلیارد ریال در شهرضا گفت: در این راستا 153 هزار و 200 مترمربع با کاربری مسکونی به‌ارزش بیش از 76 میلیارد ریال و سایر کاربری‌ها به‌مساحت 10 هزار مترمربع و به‌ارزش 2 میلیارد ریال بوده است.

سبزواری راجع به تشکیل پرونده علیه متصرفان و متجاوزان به اراضی دولت و بیت‌المال گفت: در این راستا تعداد 8 پرونده که 3 عدد حقوقی و 5 عدد کیفری و به‌مساحت 300 هزار مترمربع و به‌ارزش 90 میلیارد ریال تشکیل شد.

وی با ابراز رفع تصرف و اعاده به وضع سابق از اراضی دولتی به‌تعداد 6 قطعه زمین و به‌مساحت 62 هزار و 200 مترمربع و به‌ارزش 12 میلیارد و 440 میلیون ریال، اضافه کرد: سرکشی، مراقبت و حفاظت از اراضی به‌صورت مستمر و شبانه‌روزی توسط عوامل یگان حفاظت از اراضی انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang