کد خبر : 175848 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : May 15 2019 11:08AM - 1398/02/25
0 نفر 0 نفر

نخستین پژوهشکده علوم قرآنی استان در شهرضا افتتاح می‌شود

سیناخبر- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شهرضا و دهاقان گفت: پژوهشکده علوم قرآنی شهرستان شهرضا به عنوان نخستین پژوهشکده علوم قرآنی استان اصفهان تا پایان ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد.

نخستین پژوهشکده علوم قرآنی استان در شهرضا افتتاح می‌شود

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبرسعید طبیبیان فرارسیدن ماه پرخیر و برکت رمضان را تبریک گفت و پیرامون این ماه اظهار داشت: ماه رمضان ماه رحمت و بندگی بندگان خدا است و در آن ارتباط خالق و مخلوق بسیار نزدیک است. رمضان ماهی است که در آن قرآن نازل شده و ما باید هرچه بیشتر از محضر قرآن بهره ببریم.

رییس اداره ارشاد شهرستان شهرضا درباره برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شهرضا در این ماه خاطرنشان کرد: برگزاری نزدیک به ۳۰۰ محفل قرآنی از جمله برنامه‌های جزء‌خوانی در مساجد و منازل و برنامه‌های جزء‌خوانی بانوان از برنامه‌های قرآنی اداره ارشاد شهرستان شهرضا در ماه مبارک رمضان است. مشابه همین برنامه‌ها  در شهرستان دهاقان نیز برگزار می‌شود.

وی از ایجاد پژوهشکده قرآنی در شهرضا خبر داد و افزود: یکی از پروژه‌هایی که در شهرضا استارت خورده، ایجاد پژوهشکده قرآنی با کمک روحانیون و نیز تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی فعال در حوزه علوم قرآنی است.

طبیبیان ادامه داد: در این راستا، با خیّران برای تهیه مکان صحبت شده و همچنین پژوهشگرانی که قرار است مسئولیت این پژوهشکده را به عهده بگیرند جلساتی را برگزار کرده‌اند و با یاری خداوند تا پایان ماه مبارک رمضان، این پژوهشکده که نخستین پژوهشکده علوم قرآنی استان خواهد بود افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری شبستان

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang