کد خبر : 175802 دسته : علمی وپژوهشی
تاریخ انتشار : May 10 2019 1:44PM - 1398/02/20
0 نفر 0 نفر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا در جشن فارغ التحصیلی بیان کرد:

تربیت نیروی کار ماهر ماحصل دانشگاه های کار آفرین است

سیناخبر- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: تربیت نیروی کار ماهر ماحصل دانشگاه های کار آفرین است.

تربیت نیروی کار ماهر ماحصل دانشگاه های کار آفرین است

به گزارش روز جمعه سیناخبر،فرید نعیمی در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا که در تالار شهید آوینی این دانشگاه برگزار شد، گفت: تربیت نیروی کار ماهر ماحصل دانشگاه های کار آفرین است.

نعیمی تصریح کرد:در سال های گذشته آموزش مراکز فنی و حرفه ای به جهت تربیت نیروی کار ماهر مطرح بود اما اکنون مراکز رشد این امر را بر عهده گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه امروزه نباید به فکر فروش نفت و گاز باشیم، افزود:امروزه باید به فکر تربیت و پرورش متخصصانی حرفه ای باشیم که بتوانند علم و فناوری را برای منابع طبیعی به کار برده و محصولی با ارزش افزوده بالاتری رقم بزنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا ادامه داد: در دهه ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ میلادی ، سود اصلی بازار در تولید بود اما بعد از دهه ۱۹۹۰ سود بازار در نوآوری،فروش،بازاریابی و برندینگ است.

نعیمی گفت:تربیت دانشجویانی که بتوانند در علم خود ایده پردازی کنند و ایجاد نوآوری داشته باشند، از وظایف دانشگاه های کارآفرین است.

وی تصریح کرد:در نسل های اخیر دانشگاه های آموزش محور به دانشگاه های پژوهش محور تبدیل شد اما اکنون دانشگاه ها به سمت کارآفرینی می روند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا افزود: این دانشگاه افتخار می کند با وجود دارا بودن تمامی زیرساخت های دانشگاه کارآفرین ، می تواند این الگو را به تمامی دانشگاه ها ارائه کند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang