کد خبر : 175692 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 24 2019 10:12AM - 1398/02/04
0 نفر 0 نفر

هنرمند ارجمند مجتبی صادقی

سیناخبر- مجتبی صادقی متولد ۱۳۵۱ شهرضا است.

هنرمند ارجمند مجتبی صادقی

به گزارش سیناخبر پدر وی رحمت الله صادقی تار و ویولن می‌نواخت از این رو او در خانواده‌ای هنردوست و هنرپرور پرورش یافت.

وی در اواسط دهه ۶۰ فراگیری موسیقی را به طور جدی با آموزش سنتور آغاز کرد اما از همان زمان علاقه فراوانی به آهنگسازی و تنظیم موسیقی داشت.

در سال ۶۷ به اتفاق کامبیز جهانبخش و حسین رمضانی گروه موسیقی چکاوک را بنیان نهاد که هنوز هم این گروه به قوت خود باقی است و آثار بسیاری را از این گروه در بازار موسیقی کشور می بینیم و می شنویم.

او همزمان با ضبط سومین آلبومش در استودیو بل به طور اتفاقی با نابغه موسیقی ایران مجتبی میرزاده آشنا شد و از آن پس از تجارب و آموزش‌های تخصصی استادش بهره ها برد.

از جمله آثار وی علاوه بر کنسرت ها، جشنواره ها و آثار صدا و سیما می‌توان به نازنین یار با صدای حسام الدین سراج، قوی زیبا، قفس، بیکرانه و یار آشنا  و در حیطه موسیقی محلی آثاری چون تی به ره، اور بهار و شال و مینا اشاره کرد.

او در سال ۸۸ به همت کامبیز جهانبخش استودیو صدابرداری چکاوک زنده رود سپاهان را راه‌اندازی و در سال ۸۹ شرکت فرهنگی هنری چکاوک زنده رود را با مدیریت خود تاسیس کرد.

مجتبی صادقی دوره های درجه یک صدابرداری آگوستیک و الکتروآکوستیک را نیز نزد استاد درخشان با موفقیت پشت سر گذاشته و در آثارش با صدابرداران به نامی چون منوچهر ریاحی، ایرج فهیمی، ناصر فرهودی و ..... همکاری داشته است.

مجتبی صادقی داور ششمین، هفتمین و هشتمین دوره جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین به همراه استاد کیوان ساکت و مهدی آذرسینا و نیز داور هفتمین دوره جشنواره همراه با استاد فریدون شهبازیان و هادی منتظری بوده است.

وی هنرجویان زیادی را در زمینه ساز سنتور و تئوری موسیقی پرورش داده که خود از هنرمندان قابل و فعالی هستند.

منبع: سایت معرفی شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang