کد خبر : 175669 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 20 2019 2:14PM - 1398/01/31
0 نفر 0 نفر

480هزار نوبت واکسن علیه بیماری های دامی در شهرضا انجام شد

سیناخبر- رییس شبکه دامپزشکی شهرضا تعداد دام سبک و سنگین موجود در این شهرستان را حدود 122هزار و 700 راس عنوان کرد و گفت: سال گذشته 480هزار نوبت واکسن علیه انواع بیماری های دامی در شهرستان انجام شد.

480هزار نوبت واکسن علیه بیماری های دامی در شهرضا انجام شد

 به گزارش سیناخبر حمیدرییس زاده در گفتگو با سیناخبر تصریح کرد: واکسیناسیون دام توسط کارشناسان دامپزشکی و با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود که سالانه 419هزار راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی، تب مالت، شاربن، آبله، طاعون، پاستورلوز و دیگر بیماری های رایج دامی واکسینه می شوند.

رییس زاده از فعالیت ۲ مرکز قرنطینه و کنترل سلامت دام در مبادی ورودی این شهرستان با مدیریت نیروی انتظامی درسال جاری خبر داد و گفت: ورود دام زنده به شهرستان منوط به گذراندن قرنطینه و کنترل سلامت است.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از قطب های دامپروری استان است، تصریح کرد: ظرفیت پرورش طیور صنعتی در این شهرستان 5و هشت دهم میلیون قطعه در سال است که در سال گذشته  5میلیون و144 هزار قطعه مجوز جوجه ریزی صادر شده که از این تعداد ۴۷۰ هزار قطعه جوجه تخمگذار و مابقی جوجه گوشتی است.

به گفته وی تعداد ۴۲هزار راس دام سبک و نزدیک به 5هزار راس دام سنگین طی 97در کشتارگاه های شهرستان با نظارت بهداشتی دامپزشکی کشتار و جهت عرضه در سطح شهر توزیع شد.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر، 23روستا و دو شهر شهرضا و منظریه در 70کیلومتری جنوب استان اصفهان قراردارد.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang